Nowy numer 08/2024 Archiwum

Przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela wszystko zmienia. Jak to możliwe?

Jezus nie jest królem malowanym. On naprawdę ma władzę, ale jej nie narzuca. Kto Go przyjmie, przekona się, że nic lepszego nie mógł zrobić.

Syn Eli zmarł tragicznie w wieku 24 lat. Matka, kompletnie rozbita, nie potrafiła się z tym pogodzić. Przyjaciółka poradziła jej wzięcie udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych. – Broniłam się przed tym, ale w końcu się zgodziłam, żeby przyjaciółka dała mi spokój. Jechałam tam z nastawieniem, że i tak nic mi to nie da, bo przecież syna mi to nie zwróci. Nie przyjmowałam tego, co mówiono, nie wchodziłam w to – opowiada Ela. Tak było aż do ostatniego wieczoru, gdy głoszący konferencję powiedział o przyjęciu Jezusa za swojego Pana i Zbawiciela. Mówił o kimś, kto świadomie oddał Jezusowi kierownicę swojego życia. Gdy kiedyś ukradziono mu portfel, on w pierwszym momencie wpadł w złość, a w drugim mu przeszło, bo uświadomił sobie, że to… nie był jego portfel. Skoro jego życie należy do Jezusa, to z wszystkim, także z portfelem. Głoszący powiedział, że decyzja przyjęcia Jezusa jako Pana i Króla swojego życia ma konsekwencje w odniesieniu do wszystkiego – do spraw materialnych i do ludzi. „Kiedy ktoś uszkodził mi na parkingu samochód, pomyślałem: to nie jest mój samochód. To samo dotyczy nawet tych, których kocham. Oni należą do Jezusa, nie do mnie” – mówił.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka