Nowy numer 19/2024 Archiwum

100-lecie „Gościa Niedzielnego”. Ci goście z „Gościa”

Znacie nasze teksty, ale czy znacie nas? Poznajcie członków zespołu ogólnopolskiego „Gościa Niedzielnego”, przyglądając się im wraz z nami z lekkim dystansem.

Agnieszka Huf

Gdyby nie była świetną dziennikarką, mogłaby pełnić funkcję redakcyjnego psychologa. W praktyce łączy jedno z drugim. Choć na ten drugi fach ma papiery, robi to poza protokołem. Właściwie nikt w redakcji nie wie, jak to możliwe, że Agnieszki jeszcze parę lat temu w niej nie było – wydaje się tak oczywistą częścią zespołu, jak oczywiste jest wydanie jubileuszowego numeru GN. Wulkan pomysłów na tematy numeru. Otwarta na doskonalenie warsztatu (obsługę medialną ŚDM w Lizbonie uznaje za swój chrzest bojowy). Zanurzona w sieci (moderuje komentarze na naszych profilach w „społecznościówkach”) najchętniej odpoczywa na górskich szlakach, z dala od wszelkich zasięgów.

100-lecie „Gościa Niedzielnego”. Ci goście z „Gościa”   Istockphoto, Archiwum GN; Montaż Studio GN

Piotr Sacha

Niespotykanie kulturalny człowiek. Nie chodzi tylko o kindersztubę, której Piotrowi trudno odmówić (Piotrowi, jako kierownikowi portalu gosc.pl, w ogóle trudno odmówić). To także chodząca wrażliwość na piękno wyrażone w sztuce. Szeroko rozumianej. Od teatru (odwołanie nowego spektaklu Lupy przeżywa równie mocno jak porażkę katowickiej GieKSy), przez literaturę (każda premiera powieści Myśliwskiego to Piotra święto narodowe), po muzykę (w oczekiwaniu na koncert klasyki w NOSPR sprawdza jeszcze jazzowe nowości płytowe). Szuka dobra w miejscach, które nie interesują żadnych algorytmów i analityków „rzeczywistości”.

100-lecie „Gościa Niedzielnego”. Ci goście z „Gościa”   Istockphoto, Archiwum GN; Montaż Studio GN

Wojciech Teister

Najlepszy biegacz górski wśród dziennikarzy i najlepszy dziennikarz wśród górskich biegaczy. Coroczny Górski Bieg Frassatiego, który wymyślił i któremu poświęca wiele miesięcy pracy, stał się już rozpoznawalną i docenianą marką na mapie podobnych imprez w Polsce. Po zejściu z gór praktycznie z marszu potrafi napisać błyskotliwy komentarz i wielowątkową analizę problemu, który inni woleliby omijać z daleka. Nie boi się zajmować zdecydowanego stanowiska, a zarazem przekonująco wykazywać, że świat nie jest czarno-biały. Górskie powietrze najwyraźniej sprzyja Wojtkowi w trzeźwej ocenie rzeczywistości.

100-lecie „Gościa Niedzielnego”. Ci goście z „Gościa”   Istockphoto, Archiwum GN; Montaż Studio GN

Jarosław Dudała

Mistrz kultury i elegancji. Szyk i styl wyraża całym sobą: od starannie dobranego stroju, przez nienaganne maniery, po sposób, w jaki się wysławia. Niezwykle precyzyjny w wyrażaniu myśli, co zawdzięcza zarówno prawniczemu wykształceniu, jak i latom przepracowanym w Katolickiej Agencji Informacyjnej. Te doświadczenia okazują się niezwykle przydatne podczas pracy w portalu gosc.pl. Jarek doskonale wie, jak skonstruować tekst, by przyciągnął uwagę czytelnika i jej nie puścił, i chętnie dzieli się tą wiedzą. Bardzo sprawny nie tylko jako dziennikarz, ale i jako redaktor cudzych tekstów. Jak ryba w wodzie czuje się w tematach z pogranicza prawa i bioetyki.

100-lecie „Gościa Niedzielnego”. Ci goście z „Gościa”   Istockphoto, Archiwum GN; Montaż Studio GN



Autorzy notek: Szymon Babuchowski, Jacek Dziedzina, Marcin Jakimowicz, Bogumił Łoziński, ks. Adam Pawlaszczyk, Agata Puścikowska.

« 3 4 5 6 7 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy