Nowy numer 17/2024 Archiwum

Jak radzić sobie z kontuzjami i bólami kręgosłupa? Postawcie na maści na stawy.

Kontuzje pojawiają się bardzo często. Wystarczy tylko chwila nieuwagi czy przeciążenie organizmu.

Również na skutek mało aktywnego trybu życia czy otyłości mogą pojawić się bóle kręgosłupa. Dziś podpowiemy Wam, jak się ich pozbyć. Doradzimy też jakie maści na stawy wybrać.

Jak zapobiegać bólom kręgosłupa i kontuzjom?

Tak naprawdę nie ma 100% sposobu, który pozwoli zapobiegać bólom kręgosłupa czy kontuzjom. Oczywiście ważna jest dieta, która powinna być bogata w witaminy D3 K2, gdyż wzmacniają one mięśnie, stawy oraz kości. Należy też prowadzić aktywny styl życia, przy czym nie można przeciążać organizmu. Kluczowe znaczenie ma również prawidłowa waga. Nadwaga czy otyłość rzeczywiście powodują dolegliwości bólowe. Można też sięgnąć po maść na zwyrodnienie stawów czy maści na bóle mięśni i stawów. Aby zapobiegać bólom mięśni czy stawów codziennie wykonujcie zestaw ćwiczeń rozluźniających i wzmacniających mięśnie, przy czym trening nie musi być dłuższy niż 15 minut.   

Maści na stawy - jakie wybrać?

Maści na stawy stosuje się miejscowo na skórę. Jednak nie oznacza to, że nie mogą wykazywać skutecznego działania. Szczególnie dobrze sprawdzają się maści na bóle stawów, które w składzie mają diklofenak. Należy on do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne. Taka maść redukuje stan zapalny, ale i zmniejsza dolegliwości bólowe. Możecie też sięgnąć po rozgrzewające maści, które łagodzą skutki kontuzji. Ciekawym wyborem są preparaty w formie sztucznego lodu. Taki środek ma właściwości silnie znieczulające i naprawdę szybko uśmierza ból. Wystarczy tylko spryskać bolesne miejsce i już po kilku minutach ból stanie się mniej intensywny.

Plastry lecznicze na bóle stawów i mięśni     

Diklofenak może mieć postać żelu, maści, ale też ten składnik może znaleźć się w plastrach leczniczych, które stosowane są na bóle stawów i mięśni. Mogą je stosować osoby dorosłe oraz młodzież powyżej 16 roku życia. Oczywiście możecie również sięgnąć po aspirynę, która wykazuje działanie nie tylko przeciwgorączkowe, ale też przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jeżeli ból utrzymuje się powyżej 7 dni, bezwzględnie należy udać się do lekarza. Jest to niezbędne wtedy, gdy ból się nasila. W momencie naprawdę silnego bólu można sięgnąć po paracetamol, jednak należy uważać, by nie spożyć większej niż zalecana dawka, gdyż to może być niebezpieczne.             

Artykuł zewnętrzny (whp)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy