Nowy numer 39/2023 Archiwum

Włochy. Cztery osoby zginęły na żaglówce, podczas trąby powietrznej

Turyści świętowali wczoraj urodziny na żaglówce, pływając po jeziorze Maggiore na granicy Włoch i Szwajcarii. Zaskoczyły ich gwałtowna burza i trąba powietrzna. Zginęły cztery osoby - dwie kobiety i dwóch mężczyzn.

Ofiarami są Rosjanka, Izraelczyk i dwoje Włochów. Jedną z nich jest partnerka kapitana żaglówki, co potwierdziła prokuratura w Busto Arsizio, która prowadzi dochodzenie. „Łódź, na której znajdowały się wspomniane osoby wraz z 20 innymi osobami – turystami i członkami załogi – wywróciła się u wybrzeża Lisanzy podczas nawałnicy, do której doszło wczoraj późnym popołudniem nad jeziorem Maggiore” – relacjonuje włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano”.

Rozbitkowie zostali uratowani przez inne łodzie, ratowników lub udało im się dopłynąć do brzegu. Co najmniej pięć osób zostało rannych, ale żadna z nich ciężko. Jedno z ciał odnaleziono we wraku statku, na głębokości ok. 15 metrów.

Łódź miała długość 16 m, była to jednostka prywatna świadcząca usługi dla turystów. „Łódź mieszkalna wywróciła się i zatonęła. Nurkowie ze straży pożarnej pracowali godzinami przy poszukiwaniu zaginionych, w akcji uczestniczył także helikopter” – pisze IFQ. Trzy lekko ranne osoby zostały przetransportowane do szpitala w Angerze, a dwie trochę poważniej – do Gallarate i Varese. 15 pozostałych zostało uratowanych i udzielono im pomocy na miejscu.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast