Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papież w TV opowie o Jezusie

Włochy. Nietypowy przebieg będzie miał dla Benedykta XVI tegoroczny Wielki Piątek. Tego dnia papież będzie gościł na antenie włoskiej telewizji publicznej RAI.

22 kwietnia o godz. 14.10 odpowie na pytania telewidzów dotyczące postaci Jezusa. Na początku programu przedstawi Jego misję, odwołując się też do swej najnowszej książki, drugiego tomu „Jezusa z Nazaretu”. Pytania będą selekcjonowane.

Watykan informuje, że sam pomysł pochodzi od najbliższych współpracowników papieża. – Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy, by Wielkiemu Piątkowi przywrócono jego miejsce w telewizji – wyjaśnia dziennikarz RAI Rosario Carello.

Nie mają racji Włosi, reklamujący swój program jako ewenement, podczas którego „po raz pierwszy w historii papiestwa Ojciec Święty będzie odpowiadał na pytania wiernych”. Już Jan Paweł II odpowiadał przed kamerami Telewizji Polskiej na pytania występujących w programie „Ziarno” dzieci, dopytujących się m.in. o to, czy papież żuje gumę.

Pierwszym papieżem, który został uwieczniony na filmie, był Leon XIII w 1896 r. W 1961 r. Jan XXIII wpuścił telewizję RAI do Pałacu Apostolskiego, aby nakręciła film o typowym papieskim dniu. Prawdziwego przełomu w relacjach ze światem telewizji dokonał Jan Paweł II. Kamera towarzyszyła mu niemal na każdym kroku. W 1998 r. zadzwonił nawet osobiście do telewizji RAI, by na żywo podziękować za program z okazji 20-lecia jego pontyfikatu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama