Nowy numer 48/2023 Archiwum

Władysław Kosiniak-Kamysz: Walczymy o 20 procent

O koalicji PSL z Polską 2050, referendum aborcyjnym oraz rozdziale państwa i Kościoła mówi prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Bogumił Łoziński: Na jaki wynik liczy PSL w wyborach parlamentarnych po zawarciu koalicji z Polską 2050?

Władysław Kosiniak-Kamysz:
Sondaże, które pojawiły się chwilę po ogłoszeniu naszej współpracy, pokazują poparcie od 14 do 16 procent. Przed zawarciem koalicji PSL miał ok. 6–7 procent, Polska 2050 ok. 8–9 procent, więc widać, że nasze wyniki się zsumowały. To zmieni się na korzyść, gdy informacja, że połączyliśmy siły, dotrze do wyborców i gdy zobaczą, że jesteśmy razem, ale na to potrzeba trochę czasu. Chcemy walczyć w wyborach o wynik w okolicach 20 procent.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego