GN 28/2018 Archiwum

Tajlandia: Caritas na pomoc powodzianom

Już ponad 20 ofiar śmiertelnych i 84 tys. ludzi bez dachu nad głową – to tymczasowy bilans powodzi na południu Tajlandii. Wśród uratowanych z żywiołu znalazło się 800 turystów zagranicznych odpoczywających nad Zatoką Tajlandzką.

Fala powodziowa została spowodowana tygodniowymi obfitymi deszczami, jakie nawiedziły region, w tym wyspy na Morzu Andamańskim. Miejscowy Kościół natychmiast przygotował pomoc dla poszkodowanych, tym bardziej, że powódź zniszczyła kilka katolickich obiektów, w tym kaplice i szkoły. W rejon klęski wysłano też ekipę Caritas, która ma zbadać na miejscu sytuację i potrzeby powodzian. Jako pierwszą pomoc wysłano żywność i wodę pitną.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama