Nowy numer 21/2024 Archiwum

Biały Dom: Od 11 maja koniec wymogów szczepień ws. Covid-19, w tym dla zagranicznych podróżnych

11 maja przestaną obowiązywać wymogi szczepień przeciwko Covid-19 dla zagranicznych podróżnych, pracowników federalnych i pracowników służby zdrowia - ogłosił w poniedziałek Biały Dom. Tego samego dnia wygaśnie pandemiczny stan wyjątkowy.

"Dziś ogłaszamy, że administracja zakończy wymagania dotyczące szczepień Covid-19 dla pracowników federalnych, federalnych podwykonawców i międzynarodowych podróżnych z końcem 11 maja" - poinformowano w komunikacie Białego Domu.

Wymogi wprowadzono w styczniu 2021 r. tuż po dojściu do władzy obecnej administracji, co spotkało się z wieloma protestami opozycji i próbami zablokowania zmian na drodze sądowej.

Biały Dom oznajmił, że regulacje odniosły sukces, dzięki czemu wymóg przyjęcia przynajmniej jednej dawki szczepionki spełniło 98 proc. pracowników.

"Podczas gdy szczepienia pozostają jednym z najważniejszych narzędzi, by promować zdrowie i bezpieczeństwo pracowników (...) jesteśmy teraz w innej fazie naszej odpowiedzi, kiedy te środki nie są już konieczne" - głosi komunikat.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama