Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak budować chrześcijańską rodzinę?

Grupa Pańskiej Służby z Krosna zaprasza 1 kwietnia na kolejne spotkanie z cyklu „Pod prąd”. Tym razem gościem będzie Adam Maniura, mąż i ojciec dwóch córek, autor książek: „A mogłem zostać kardynałem” i „Ale faza - życie pod napięciem”, redaktorem portalu www.przeblyski.pl.

„Nadchodzące spotkanie będzie dla nas okazją do tego by szukać odpowiedzi na pytania jak budować chrześcijańskie małżeństwo i rodzinę? Co powinno wyróżniać rodzinę chrześcijańską od innych rodzin? Do czego jest powołana i jakie wobec świata ma zadania do spełnienia?” – zachęcają organizatorzy.

Jak zauważają, dzisiejszy świat bardzo zmienił pogląd na rodzinę i wychowanie i każe zrezygnować z marzenia „o trwałej, pełnej miłości, w której ludzie obdarzają się szacunkiem”.

„Dla wielu osób rozwody nie są już dziś żadnym problemem i coraz więcej dzieci rodzi się poza małżeństwem. Wierność i czystość są wyśmiewane. Państwa wprowadzają prawa do zabijania dzieci nienarodzonych. Dochodzi do tego, że rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem umieszcza się w więzieniach lub zmusza do ucieczki, a rodziny wielodzietne są traktowane jako patologia” – zauważa Sabina Prajsnar z GPS-u. „Pomimo tego, chcemy walczyć o piękne życie, o ideały, które są zapisane głęboko w sercach” – dodaje.

Początek spotkania z Adamem Maniurą 1 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym braci kapucynów w Krośnie.

Adam Maniura jest szczęśliwym mężem, ojcem dwóch córek, autorem książek „A mogłem zostać kardynałem” i „Ale faza - życie pod napięciem”, redaktorem portalu www.przeblyski.pl. Pracuje jako katecheta w bytomskim LO I i LO IV oraz wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie. Współpracuje z Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe w Gdyni.

Grupa Pańskiej Służby to młodzi ludzie z Krosna, którzy podejmują różne inicjatywy na rzecz ewangelizacji. Koordynują m.in. cotygodniowe czwartkowe spotkania modlitewne z cyklu „PrayStation”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama