GN 43/2020 Archiwum

Kard. Amato: Nie będzie trzeba długo czekać

Na ogłoszenie Jana Pawła II świętym nie trzeba będzie długo czekać, choć dochodzenie w sprawie domniemanego cudu prowadzone będzie z całą skrupulatnością- stwierdził kard. Angelo Amato. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych wypowiedział się w tej sprawie dla włoskiej agencji ANSA.

Na marginesie prezentacji książki Stefano Campanelli w siedzibie Radia Watykańskiego, w której autor udowadnia fałszywość tez o rzekomym prześladowaniu św. Pio z Pietrelciny przez bł. papieża Jana XXIII, włoski purpurat podkreślił, iż z całego świata docierają liczne informacje o „domniemanych cudach” za wstawiennictwem Karola Wojtyły. Jak wiadomo do kanonizacji błogosławionego konieczne jest uznanie cudu za jego wstawiennictwem, jaki będzie miał miejsce po uroczystości beatyfikacyjnej – 1 maja b.r.

Wypowiadając się natomiast wczoraj kard. Amato zaznaczył, że procedura beatyfikacyjna zastosowana w przypadku Jana Pawła II była zgodna ze wskazaniami Ojca Świętego z 1983 r. Była ona realizowana z dużą uwagą i ściśle przestrzegana. Podkreślił, że do obowiązków postulatora, ks. prał. Sławomira Odera będzie należało rozeznanie i wybranie przy pomocy lekarzy oraz naukowców cudu, który mógłby posłużyć do analizy prawnej i przedstawienia Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama