Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zakopane: W sobotę najazd tysięcy fanów Małysza

Nawet 60 tysięcy fanów Adama Małysza przyjedzie w sobotę do Zakopanego na pożegnalną imprezę wybitnego skoczka - przewidują organizatorzy. Na trybunach Wielkiej Krokwi zasiądzie 21,5 tys kibiców.

"Zainteresowanie pożegnalną imprezą Adama Małysza jest bardzo duże i spodziewamy się, że wierni kibice będą chcieli zobaczyć ostatni skok swojego idola choćby z daleka" - powiedziała PAP przedstawicielka głównego organizatora Maja Kurzyna.

Biura podróży, które zajmowały się rozprowadzaniem biletów na benefis Małysza, sprzedały wszystkie wejściówki na Wielką Krokiew już w pierwszych godzinach od rozpoczęcia dystrybucji. Bilety na benefis Małysza, w zależności od sektorów, kosztują od 60 do 70 zł. Miejsce w tak zwanym sektorze dla VIP-ów to już wydatek 250 zł.

Fani Małysza, którzy wcześniej nie zakupili biletów na benefis, nie będą mogli ich nabyć tuż przed imprezą, tak jak to bywa w przypadku Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Kibice mogą jeszcze znaleźć miejsca noclegowe w Zakopanem. Ceny popularnych kwater prywatnych pod Giewontem na najbliższy weekend wahają się od 35 do 55 zł za nocleg, w zależności od standardu. Nocleg w hotelu w Zakopanem to wydatek od 100 zł wzwyż.

Sobotni konkurs Skoków do Celu - Adam's Bull's Eye będzie podsumowaniem siedemnastoletniej kariery sportowej Małysza oraz wielkim pożegnaniem "orła z Wisły". Podczas nietypowego konkursu skoczkowie wylosują odległości, a następnie ustawią sobie belkę startową i poszybują w kierunku wyznaczonego dystansu. Punktowane będą wyniki najbliższe założonego celu. Rywalizacja odbędzie się w dwóch seriach.

W konkursie, którym Małysz oficjalnie zakończy zawodniczą karierę, wystąpi piętnastu czołowych skoczków narciarskich oraz reprezentacja Polski. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali: Austriacy Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer, Czech Jakub Janda, Finowie Janne Ahonen i Matti Hautamaeki, Japończyk Noriaki Kasai, Niemcy Martin Schmitt i Michael Uhrmann, Norwegowie Tom Hilde, Anders Jacobsen i Bjoern-Einar Romoeren oraz Szwajcarzy Simon Ammann i Andreas Kuettel.

Po zakończeniu konkurencji sportowych i dekoracji zwycięzców, benefis uświetnią koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Pod Wielką Krokwią zagrają: Wilki, Brathanki, Blue Cafe, Kasia Wilk, Piotr Cugowski oraz Papa D. Specjalną piosenkę skomponowaną dla Adama Małysza zaśpiewają wspólnie: Patrycja Markowska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski oraz Grzegorz Skawiński.

Na trybunach Wielkiej Krokwi w sobotę kibice założą sztuczne wąsy identyfikując się w ten sposób ze swoim idolem. Pomysł ten zainicjowali internauci, fani Małysza, za pomocą portali społecznościowych.

W sobotę decyzją rady miasta Małysz zostanie 27. honorowym obywatelem Zakopanego. To właśnie zawody na Wielkiej Krokwi z jego udziałem przyciągały pod Giewont tysiące kibiców przyczyniając się do promocji miasta.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama