Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kościół pamięta o ofiarach trzęsienia ziemi

Kościół w USA solidaryzuje się z cierpiącym narodem japońskim. Zapewnił o tym przewodniczący tamtejszego episkopatu, abp Timothy Dolan w liście wystosowanym do swego odpowiednika w Japonii, abp. Leo Juna Ikenagi.

Amerykański hierarcha poinformował również, że Catholic Relief Services współpracuje z japońską Caritas.

„Pierwsze informacje o waszym cierpieniu, stracie najbliższych i zniszczeniach były próbą dla naszych zdolności zrozumienia ogromu katastrofy” – napisał w liście abp Dolan. Hierarcha zapewnił, iż wraz z wiernymi Kościoła amerykańskiego oddaje naród japoński Maryi Matce Jezusa. „Prosimy Ją, aby wzięła pod opiekę wszystkich cierpiących z powodu trzęsienia ziemi, tsunami i wstrząsów wtórnych” – napisał przewodniczący episkopatu USA.

Abp Dolan, za pośrednictwem swojego blogu, zachęca również wiernych do ofiarności na rzecz Japonii. „Wielki Post jest opatrznościowym czasem dziękowania Bogu za heroiczność Kościoła. Jestem przekonany, że Kościół natychmiast przystąpił do pomocy, gdyż jest zainspirowany miłością Jezusa, która go napełnia. A także, ponieważ znajduje się blisko Serca Jezusowego i blisko Papieża, wikariusza Chrystusa na ziemi”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama