Nowy numer 43/2020 Archiwum

Caritas ogłasza zbiórkę na rzecz Japonii

W niedzielę 27 marca, w kościołach wszystkich diecezji w Polsce zostanie zorganizowana ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na konto Caritas Polska z przeznaczeniem na pomoc Caritas Japonia.

Podczas obrad plenarnych Episkopatu biskupi zaapelowali o przeprowadzenie w parafiach zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w Japonii, a także o modlitewne wsparcie.

- Jesteśmy wdzięczni Konferencji Episkopatu Polski za okazaną solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Kolejny raz siły natury pokazały ogromną moc, z którą musi mierzyć się człowiek. Caritas Polska jest w stałym kontakcie z Caritas Internationalis i Caritas Japonia. Jesteśmy gotowi służyć pomocą i modlitwą – powiedział dyrektor Caritas Polska.
Zarząd Caritas apeluje o włączenie się w pomoc dla poszkodowanych Japończyków. W odpowiedzi na apel Caritas Internationalis, Caritas Polska rozpoczęła 12 marca zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, do tej pory przekazała już 50 tys. euro dla Caritas Japonia.

Osoby i instytucje, które chcą wspomóc akcję pomocy poszkodowanym mogą dokonywać wpłat na konto: CARITAS POLSKA z dopiskiem: JAPONIA. Numery kont znajdują się na stronie internetowej www.caritas.pl. Ofiary tsunami w Japonii można też wesprzeć wysyłając SMS O TREŚCI „POMAGAM” pod numer 72 052 (koszt 2,46 zł).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze