Nowy numer 09/2024 Archiwum

Latający Ślązak. Sekret pociągu, który przed wojną docierał z Bytomia do Berlina w 4 godziny i 17 minut

Nowoczesny Furgajōncy Pierōn mknął przed wojną z Bytomia do Berlina jedynie… 4 godziny i 24 minuty! Nigdy później żadnemu pasażerskiemu pociągowi nie udało się pobić tego rekordu.

Koła w ruch! Blady świt. Mgła otula rozkopaną, uśpioną stację Bytom. Dziś odciętą od świata, bo trwa intensywna modernizacja torowiska. Działa jedynie peron tymczasowy. Pasażerowie czekają na skład do Gliwic. Zimno, pusto, wszystko zastygło w bezruchu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza