Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Stary Sącz, nowy festiwal

Strefa Chwały – rekolekcje muzyków chrześcijańskich, którzy od 20 lat spotykają się na kilka dni, by wspólnie wielbić Pana Boga – od tego roku zmienia formułę. I przeradza się w wielki festiwal.

Umarł król, niech żyje król! – chciałoby się zawołać po upadku Song of Songs. Teraz tłum fanów muzyki granej przez chrześcijan zamiast do Torunia pojedzie na południe. Strefa Chwały Festiwal odbędzie się w dniach 27–29 czerwca w Starym Sączu na Placu Papieskim. – Dlaczego na Strefę Chwały ściąga coraz więcej muzyków? Dwadzieścia lat temu Duch Święty wlał w serca wielu ludzi pragnienie nowego życia i nowej twórczości – opowiada Robert Cudzich, obecnie główny organizator Strefa Chwały Festiwal. – To pragnienie wciąż trwa. Dzisiaj z niesamowitą siłą rozprzestrzenia się i jest coraz mocniejsze...

Tradycyjne trzydniowe rekolekcje muzyków chrześcijan będą jedynie preludium wielkiej imprezy. – Chodzi o to, by nie zmarnować owoców tego spotkania – opowiada Andrzej Dubiel producent festiwalu – Dlatego w jednym miejscu i czasie zgromadzą się ludzie świata kultury, mediów, sportu, polityki i biznesu. Idea festiwalu powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie organizatorów Strefy Chwały i o jej owoce – kilkadziesiąt zespołów chrześcijan w Polsce. Przyjadą też goście z Ukrainy, Słowacji, USA oraz z Węgier. Festiwal adresowany jest zarówno do ludzi wierzących, jak i poszukujących. Pragniemy uniknąć niespodzianek pogodowych, dlatego festiwal odbywać się będzie w namiocie mieszczącym 2 tys. osób i do tej liczby ograniczona jest liczba uczestników. Będzie to czas wyjątkowych koncertów, humoru, świadectw, dramy i modlitwy. Nasze czuwania i koncerty zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą kapłanów za wszystkich uczestników.

Wystarczy prześledzić „spis lokatorów”, którzy potwierdzili swe uczestnictwo na festiwalu: Ireneusz Krosny (mim), Radosław Pazura, Dorota Chotecka–Pazura, Tomasz Zubilewicz (TVN), Marek Nowicki (TVN), Milena Sławińska (Polsat), Marek Jurek, o. Piotr Wardawy, ksiądz Mirek Tosza, Paweł Bębenek, Piotr Pałka, Jan Budziaszek, o. Fabian Błaszkiewicz, New Life M (Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Mate.O Otremba, Basia Włodarska, Agnieszka Musiał), Piotr Baron, Deus Meus, Arka Noego. Lux Torpeda, Monika Dziurlikowska, Chór Gospel z Nowego Sącza, Poldek Twardowski z zespołem, Cudzich Music, Holy Noise, Lidka Pospieszalska, Play&Pray;, Viola Brzezińska, raciborskie Love Story czy roztańczona ukraińska Kana. Oj, będzie się działo.

Informacje na: www.strefachwaly.pl

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza