Trzecie trzęsienie ziemi w Turcji

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 nawiedziło we wtorek środkową Turcję, poinformowało Europejsko Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

Według EMSC trzęsienie miało miejsce na głębokości 2 km. Jest to trzecie od poniedziałku trzęsienie ziemi, najsłabsze z dotychczasowych.

Epicentrum trzęsienia, które nastąpiło w poniedziałek o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce), znajdowało się na głębokości 10 km, 37 kilometrów na północny zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią - przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Pierwotne wstrząsy miały magnitudę 7,8. Po nich doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych; najsilniejsze o magnitudzie 6,6. Wstrząsy odczuwalne były także w Egipcie, Libanie i na Cyprze.

Przeczytaj:  Geolog z Niderlandów trzy dni wcześniej przewidział trzęsienie ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię, napisał o tym na Twitterze

Gwałtowne trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło w poniedziałek południowo-wschodnią Turcją i Syrią, spowodowało śmierć 4365 osób,a 15 834 zostało rannych - poinformowała we wtorek rano oficjalna turecka organizacja humanitarna AFAD.

Przeczytaj:  Proboszcz z Aleppo po trzęsieniu ziemi: Wielu zostało uwięzionych. Pada deszcz i jest zimno

Przeczytaj:  Potężne trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii

« 1 »