Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Prezydent Duda o wizycie Bidena: jest zapowiedź, że przyjedzie do naszej części Europy

Prezydent Joe Biden zapowiedział, że przyjedzie do naszej części Europy, o szczegółach będzie informowała administracja amerykańska - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda, pytany o zapowiedź wizyty prezydenta USA.

Andrzej Duda został zapytany w sobotę przez dziennikarzy Polsat News, czy może potwierdzić, że prezydent USA przyjedzie do Polski.

"Od tego, żeby potwierdzić taką wizytę jest administracja amerykańska, administracja Białego Domu, współpracownicy prezydenta Joe Bidena" - odpowiedział Andrzej Duda.

OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę

Dodał, że prezydent Biden zapowiedział, że "przyjedzie do naszej części Europy, więc spodziewamy się, że na pewno przyjedzie".

"Natomiast, jaki będzie szczegółowy plan tej wizyty, to już strona amerykańska musi ogłosić. Oczywiście jest z naszej strony zaproszenie dla pana prezydenta" - powiedział prezydent.

Wyraził przy tym nadzieję, że Biden odwiedzi Polskę.

Przeczytaj:  Media: duży pożar w magazynie ropy naftowej w Rosji, w pobliżu granicy z Ukrainą

Prezydent USA Joe Biden zapytany w poniedziałek przez dziennikarza Polskiego Radia, czy odwiedzi Polskę w lutym, powiedział: "Polecę do Polski, ale nie wiem jeszcze kiedy". Według wcześniejszych doniesień NBC News i CNN Biały Dom rozważa wizytę w Polsce w okolicach rocznicy rosyjskiej inwazji Ukrainy na pełną skalę.

We wtorek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby odmówił potwierdzenia, że prezydent Joe Biden odbędzie podróż do Polski.

Wizyta prezydenta USA byłaby drugą, jaką Joe Biden złoży w Polsce. Poprzednia miała miejsce w marcu ub.r., miesiąc po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i była czternastą wizytą urzędującego prezydenta USA w naszym kraju.

24 lutego przypada rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama