Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Szef MSZ Szwecji: Zbudowaliśmy strategiczne partnerstwo z Polską

Zbudowaliśmy strategiczne partnerstwo z Polską, będziemy kontynuować rozwijanie współpracy w takich obszarach jak bezpieczeństwo w regionie, wsparcie dla Ukrainy, rozszerzanie UE, związki transatlantyckie - powiedział w piątek szef MSZ Szwecji Tobias Billstroem.

Tobias Billstroem na wspólnej konferencji z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rauem w Sztokholmie podkreślił, że relacje polsko-szwedzkie są bardzo silne. "Jesteśmy dobrymi sąsiadami i mamy dawne więzi historyczne. Wielu szwedzkich obywateli jest pochodzenia polskiego i przyczyniają się do rozwoju szwedzkiego społeczeństwa" - powiedział minister.

"Zbudowaliśmy strategiczne partnerstwo z Polską, będziemy kontynuować rozwijanie współpracy bilateralnej, szczególnie w tak istotnych obszarach jak bezpieczeństwo w regionie, wsparcie dla Ukrainy, rozszerzanie UE, związki transatlantyckie" - powiedział szwedzki minister.

Dodał, że również we współpracy obu krajów ważne są obszary przemysłu zbrojnego i innowacji. Szwedzi minister podziękował Polsce za wsparcie dla akcesji jego kraju i Finlandii do NATO. "To bardzo dużo dla nas znaczy" - podkreślił Billstroem.

Jak dodał, Rosja rażąca łamie prawo międzynarodowe i porządek bezpieczeństwa Europy. Zapewnił o szwedzkim wsparciu w postaci pakietów pomocowych i sprzętu dla Ukrainy.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama