Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dobre numery PIN

PIN, Muzykoplastyka, Pomaton EMI 2008

Andrzej Lampert, laureat „Szansy na sukces” i obiecujący tenor, nagrał drugą już płytę z zespołem PIN. Muzykoplastyka zawiera utwory pop-rockowe, z których większość, tak jak znane z mediów „Niekochanie”, ma szansę stać się przebojami.

Teksty, jak to często bywa w tego typu muzyce, mówią głównie o miłości. Ale niekoniecznie banalnie. „Niekochanie” przestrzega przed modą na bycie singlem, ukazuje niebezpieczeństwo życia bez zobowiązań. „Priorytet” to szczera modlitwa młodego człowieka żałującego za grzechy.

Zwracają uwagę ciekawe linie melodyczne i bogate aranżacje, słucha się tej płyty z przyjemnością, choć – jak dla mnie – jest czasami trochę zbyt słodko. Przydałyby się wycieczki w mniej przewidywalne i uładzone rejony muzyczne, na co Andrzeja i kolegów niewątpliwie stać. Ale to i tak dobra płyta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także