Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Dodatek "Jan Paweł II. Odkrywamy prawdę" w najnowszym GN i w wersji pdf

Do najnowszego numeru "Gościa Niedzielnego" dołączony jest dodatek specjalny, przygotowany przez redakcje "Gościa", "Niedzieli" i "Idziemy". Dodatek można też bezpłatnie pobrać w wersji pdf.

Dodatek specjalny jest odpowiedzią na zarzuty, formułowane pod adresem św. Jana Pawła II, jakoby niewłaściwie reagował na nadużycia seksualne w Kościele. 

"Nie możemy pozostać obojętni wobec oskarżania św. Jana Pawła II o to, że nie reagował na nadużycia seksualne w Kościele katolickim. Zarzuty te nie są poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami; są opiniami czy wręcz pomówieniami niewytrzymującymi konfrontacji z faktami. Publikacja trzech tygodników katolickich, w której realizację włączyli się też inni dziennikarze i inne redakcje, jest odpowiedzią na te oskarżenia. Ukazujemy problem z wielu perspektyw, nie uciekając od trudnych zagadnień. Wskazujemy niewiarygodność zarzutów, ich ahistoryczność oraz kontekst cywilizacyjny, a także działania papieża Polaka zmierzające do oczyszczenia Kościoła. Kreślimy również duchową sylwetkę Karola Wojtyły. Jesteśmy przekonani, że tak szerokie podejście do tematu potwierdzi bezpodstawność oskarżeń i pozwoli czytelnikom zrozumieć intencje, jakie za nimi stoją" - piszą we wspólnym edytorialu trzej redaktorzy naczelni: ks. Jarosław Grabowski z „Niedzieli”, ks. Adam Pawlaszczyk z „Gościa Niedzielnego” i ks. Henryk Zieliński  z „Idziemy”.

W dodatku znajdą się między innymi:

  • "Dlaczego Jan Paweł II jest atakowany" - Grzegorz Polak, publicysta "Niedzieli" pisze, że dyskredytowanie osoby papieża Polaka przez zarzucanie mu, że tuszował przypadki pedofilii i systemowo lekceważył to haniebne zjawisko w Kościele katolickim, jest w istocie atakiem na jego nauczanie.
  • "Oskarżenia bez pokrycia" - Bogumił Łoziński, wicenaczelny "Gościa Niedzielnego" analizuje przykłady rzekomych zaniedbań, którymi posługują się przeciwnicy papieża. 
  • "Pułapka ahistoryczności" - Grzegorz Górny, publicysta "Sieci" analizuje kontekst historyczny, w jakim dochodziło do przestępstw popełnianych przez duchownych.
  • "O świętości, która parzy Złego" - ks. prof. Dariusz Kowalczyk, publicysta "Idziemy" pisze o duchowym aspekcie ataków na świętego papieża.

Szesnastostronnicowy dodatek można pobrać tutaj:

Jan Paweł II Odkrywamy prawdę. Dodatek specjalny [PDF]

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze