Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Franciszkanie z Asyżu biją się śnieżkami

Filmik zamieścili na YouTubie, a na swoim Facebooku - zdjęcia. "Drodzy bracia i siostry, nadszedł nasz brat śnieg!" - ogłosił z uśmiechem o. Rafael, franciszkanin z Brazylii, który toczy bitwę ze współbraćmi na białym placu przed bazyliką w Asyżu.

I frati giocano a palle di neve
San Francesco d'Assisi

Niemal w całych Włoszech – od Lombardii po Sycylię – spadł śnieg. Gdzieniegdzie temperatury spadły do 15 stopni poniżej zera! Na Sycylii zablokowane są drogi, w regionie Marche dają się we znaki opady i przenikliwe zimno. W wielu miastach zamknięto szkoły. Śnieg przykrył Toskanię, autobus z uczniami utknął na drodze. W Wenecji Euganejskiej ogłoszono alert lawinowy. W samej Wenecji spodziewana jest znów „wysoka woda” (l’acqua alta).

„Ale tu, w Asyżu, żyje się dobrze” – zapewnia o. Rafael. I z błyskiem w oku pokazuje pokaźną śnieżkę, którą za chwilę rozpocznie bitwę ze współbraćmi. Filmik, w którym franciszkanie walczą na śnieżne kule w rytm muzyki lub robią orły na śniegu, obiegł włoskie media. Na zdjęciach facebookowych widać także, jak lepią ogromnego bałwana.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama