Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Jesienna TVP

W jesiennej ramówce TVP1 pojawią się m. in. dwa nowe programy publicystyczne. Kuba Strzyczkowski poprowadzi „Z autografem”, program poruszający aktualne tematy z zakresu polityki.

Druga z nowości to „Ekonomiczny Kalejdoskop Jedynki”, poświęcony wydarzeniom ekonomicznym minionego tygodnia. Na antenie TVP1 pozostaną programy „Forum”, „Kwadrans po ósmej”, a także „Misja specjalna” i „Sprawa dla reportera”.

We wrześniu TVP1 rozpoczyna emisję 13-odcinkowej ekranizacji książki Katarzyny Grocholi „Ja wam pokażę!” oraz nowego polskiego serialu kryminalnego „Determinator”. W ramówce znajdą się także dwa programy satyryczne; autorski program Janusza Rewińskiego i Krzysztofa Piaseckiego pt. „Szkoda gadać” oraz satyra na programy telewizyjne, czyli „Serwis TV”. Najmłodsi widzowie w soboty rano zobaczą „Kuchcikowo” – nowy program edukacyjny z elementami rozrywki dla dzieci w wieku 5–10 lat. W niedzielę, oprócz nowych odcinków „Teleranka”, emitowany będzie „Talk to me” – program dla nastolatków i dorosłych, którego celem jest nauka potocznych zwrotów języka angielskiego.

Widzowie TVP2 zobaczą nowy show na żywo, w którym znane osoby zatańczą na łyżwach, czyli „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Oprócz tego będzie można oglądać dobrze znane: „Duże dzieci”, „Podróże z żartem”, „Europa da się lubić” oraz „Kabaretową sobotę z Dwójką”. Nowością w Dwójce będą polskie seriale: obyczajowy „Barwy szczęścia”, do którego scenariusz pisze Ilona Łepkowska, oraz „Elixir”, z kryminalną intrygą. Pojawią się także nowe seriale zagraniczne: „Dr House”, „Brzydula Betty”, czy „Mam na imię Earl”.

Kilka nowości znajdzie się w jesiennej ramówce TVP Kultura i TVP Historia. TVP Kultura zaprezentuje m.in. nowe niedzielne pasma – operowe i teatralne, a także program prezentujący filmowe sylwetki twórców współczesnego kina. Stacja zapowiada także nowe programy muzyczne – cykl „Niezapomniany Leonard Bernstein”, opowiadający o życiu i twórczości kompozytora i dyrygenta, a także cykl „Wyrośli z lat 80.”, w którym obejrzeć będzie można legendarne koncerty tamtej dekady.

Widzowie TVP Historia zobaczą m.in. program Jana Pietrzaka „Po co nam to było...”, który ma przybliżać zjawiska i postaci ostatniego półwiecza, a także cykl o historii cywilizacji i religii pt. „U źródeł cywilizacji”, prowadzony przez dominikanina Macieja Ziębę oraz Roberta Tekielego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Kultura”

W latach 1991 – 2004 prezes Śląskiego Towarzystwa Filmowego, współorganizator wielu przeglądów i imprez filmowych, współautor bestsellerowej Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk. Jego obszar specjalizacji to film, szeroko pojęta kultura, historia, tematyka społeczno-polityczna.

Kontakt:
edward.kabiesz@gosc.pl
Więcej artykułów Edwarda Kabiesza