Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Papież modli się za ofiary zamachu na kościół w DR Konga

Papież modli się za ofiary brutalnego zamachu na kościół zielonoświątkowców w Demokratycznej Republice Konga. Czytamy o tym w watykańskim telegramie kondolencyjnym, przesłanym w imieniu Ojca Świętego przez kard. Pietra Parolina do pastora André Bokundoa-Bo-Likabe, który jest zwierzchnikiem Kościoła Chrystusa w tym kraju.

Do zamachu doszło w ubiegłą niedzielę, kiedy w kościele w miejscowości Kasindi zgromadziło się około stu wiernych. W wyniku wybuchu podłożonej bomby śmierć poniosło 17 osób, a ponad 40 odniosło obrażenia. Wśród poszkodowanych jest wiele kobiet i dzieci. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Przeczytaj: DR Konga: islamski zamach na kościół, nuncjusz – „to istna rzeź”

Papież zapewnia o swym współczuciu i bliskości z rodzinami, które zostały ciężko doświadczone przez tę tragedię. W modlitwie powierza zmarłych i rannych miłosierdziu Boga. Błaga Chrystusa, Pana życia, aby wszyscy strapieni znaleźli w Bogu pocieszenie i ufność.

Przeczytaj:  Kolejne zabójstwo księdza w Nigerii

Dodajmy, że dokładnie za dwa tygodnie Franciszek uda się w podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. W programie jego wizyty przewidziane jest też spotkanie z ofiarami aktów przemocy do jakich dochodzi we wschodnich regionach Konga. To właśnie tam miał miejsce niedzielny zamach na kościół.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze