Nowy numer 2/2021 Archiwum

Niech mówią, że to nie jest modne

Na Festiwalu Jedynki w Sopocie rywalizowały gwiazdy polskiej piosenki. Niespodziewanie wygrała piosenka z… oratorium

Od dawna z jedną dziewczyną
Oratorium „Tu es Petrus” opowiada nie tylko o Papieżu. Jak mówi Zbigniew Książek, także o trzech najważniejszych tajemnicach tego świata: tajemnicy Stworzenia, tajemnicy Krzyża i tajemnicy Miłości. Ostatnia część na temat miłości jest najdłuższa i bardzo radosna. – Jan Paweł II często mówił o miłości. Także o tej miłości młodych ludzi – mówi z pasją Książek.

Ile trzeba przeżyć, żeby napisać takie teksty? Skąd pan czerpał inspirację? – pytamy. – No cóż, już 51 lat mam! I od bardzo dawna jestem z jedną dziewczyną... Moją żoną, którą bardzo lubię – wyjaśnia Książek. – To fantastyczna sprawa, która nam się przydarzyła, którą dostałem od Pana Boga. To i przyjaciel, i kochanka, i żona, i dobry kumpel. Bo proszę pana, najpiękniej chwali się Boga przez kochanie bliźniego. A jeśli ten bliźni jest kobietą, to jest po dwakroć piękne – mówi.

Zbigniew Książek przeczytał większość tekstów Jana Pawła II.– No i podstawową moją inspiracją był Nowy Testament. To superksiążka. Polecam tym, którzy nie czytali! – mówi.

Ludzie już wypytują o płytę z oratorium, która ma się ukazać w październiku. Teledysk z piosenką „Niech mówią, że to nie jest miłość” został obejrzany w Internecie aż 680 tysięcy razy. – A więc Polacy potrzebują takich pięknych piosenek! Widać nie wystarcza im najczęściej lecące z radia łupu-cupu – mówi Książek. – Zastanawiam się, dlaczego dotąd nikt podobnych piosenek nie nadawał na antenie. Przecież taka muzyka istnieje! Spotykam ją na przykład co niedzielę o 19.00 u dominikanów w Krakowie, na Mszy, na którą przychodzi kilka tysięcy młodych ludzi. Takiego cieszenia się muzyką nie spotkasz na żadnej sali artystycznej! A zespoły, które ją wykonują, to najwyższej klasy profesjonaliści! Nie wiem, może ktoś do tej pory przeszkadzał, żeby puszczać w radiu takie piosenki? – mówi.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama