Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!"

Czytany dzisiaj fragment Ewangelii porusza zagadnienia kuszenia przez szatana oraz potrzebę ciągłego nawracania się w celu realizacji powołania człowieka, którym jest budowanie jedności życia z Bogiem.

W pierwszej części Ewangelista rysuje przed nami obraz Jezusa, który kuszony przez szatana nie poddał mu się. On, zmagający się ze wszystkimi ludzkimi cierpieniami, pokazał, jak zwyciężać pokusy, przez co powinien stać się dla nas wzorem wytrwałości w służbie Bogu!

Po fragmencie dotyczącym kuszenia znajdują się słowa Jezusa wzywające do nawrócenia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Bóg dopuszcza czas próby, ale pragnie, byśmy wybierając Jego drogę, byli szczęśliwi! On przychodzi na świat, by ponowić swoje zaproszenie do tworzenia z Nim wspólnoty. Bóg zaprasza, ale to człowiek odpowiada na Boże zaproszenie, pozytywnie albo nie.

Przed nami kolejny Wielki Post, czyli okres głębszej refleksji nad życiem, czas rachunku sumienia. Oby dla każdego z nas stał się okazją do prawdziwego nawrócenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama