Nowy numer 4/2023 Archiwum

Prezydent Joe Biden spotkał się z księciem Williamem

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w piątek w Bostonie z następcą brytyjskiego tronu, księciem Walii Williamem. Jak podała stacja CNN, obaj "ciepło wspominali" zmarłą we wrześniu królową Elżbietę II.

Książę i księżna Walii przybyli do Bostonu na ceremonię wręczenia nagród Earthshot Prize, ustanowionych przez księcia w 2020 roku w celu wspierania innowacyjnych rozwiązań służących ochronie naszej planety i walce ze zmianami klimatycznymi.

Jak zapowiadała wcześniej rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre, podczas spotkania Bidena z księciem Walii miały zostać omówione "wspólne cele dotyczące klimatu", a także kwestie zdrowia psychicznego i walki z nowotworami.

Bidenowie wielokrotnie spotykali się z brytyjską rodziną królewską. Ostatnio uczestniczyli w Londynie w pogrzebie królowej Elżbiety II. Podczas spotkania w Bostonie książę William podziękował za to prezydentowi USA.

Książę i księżna Walii przebywają z trzydniową wizytą w Bostonie, pierwszą w Stanach Zjednoczonych od 2014 roku. To także ich pierwsza zagraniczna podróż od śmierci królowej Elżbiety II 8 września.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama