Nowy Numer 29/2018 Archiwum

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata

Robert Friedrich „Litza” – gitarzysta, kiedyś w metalowej grupie Acid Drinkers, od kilku lat filar stworzonego przez chrześcijan zespołu 2 Tm 2,3 i lider Arki Noego. Ojciec siedmiorga dzieci. Mieszka pod Poznaniem.

Jedenastu najbliższych uczniów. Byli świadkami tylu cudów. A mimo to Ewangelia mówi wyraźnie, że „niektórzy z nich wątpili”. I to dotyka mnie najbardziej. Pan Bóg pokazał już w moim życiu tyle różnych znaków: mam kochającą żonę, czekamy na siódme dziecko, trafiłem do wspólnoty. Bóg bardzo konkretnie pomaga mi codziennie: jako ojcu, mężowi. A mimo to czasami stawiam Mu takie pytania, jakbym zupełnie nie wierzył w to, co mówi. A w Ewangelii Jezus zwraca się do mnie i mówi: Synek, ty wątpisz w to, że Ja jestem? Przecież cię cały czas wspieram…

Często te słowa przychodzą do mnie, gdy się modlę. Bóg zaprasza mnie, bym przestał wątpić i zaufał Jego prowadzeniu. Słowo mówi też o chrzcie. Moja babcia w Mysłowicach wzięła mnie do wózka i szybciutko „załatwiła” chrzest. Po kryjomu, cicho i bez żadnej pompy. Zostałem przyjęty do Kościoła, tylko że bardzo długo kompletnie nie wiedziałem, na czym ten Kościół polega. Dopiero teraz odkrywam to dzień po dniu.

Ta cała moja historia nie miałaby sensu, gdyby nie ostatnie słowa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni”. W tym cała moja nadzieja.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji