Myśl wyrachowana: Jeśli ochrona "płodu" jest sprawą religii, to noworodek jest objawieniem prywatnym.
Niemego wysłuchać
W związku ze sprawą byłych betanek pojawiły się głosy, że relacje mediów w ich sprawie są nieobiektywne i tendencyjne, bo nie wysłuchano samych wyeksmitowanych z kazimierskiego klasztoru pań. Bardzo szlachetny postulat – niech te panie odpowiedzą na parę pytań, na przykład o realizację zakonnego ślubu posłuszeństwa lub o uzasadnienie dwuletniej okupacji cudzej własności. Jest tylko mały problem ze złapaniem z nimi kontaktu. Taka sztuka nie udała się dotąd nawet wysłannikom Watykanu.
O bezpieczeństwo mordowania
Na świecie przeprowadza się obecnie 42 miliony aborcji rocznie. Jak podała „Gazeta Wyborcza”, w Europie co trzecia ciąża kończy się zabiciem dziecka, w pozostałych częściach świata co piąta. Liczba aborcji nie jest dla gazety problemem, lecz sposób ich przeprowadzania, bo ponad 20 milionów „zabiegów” ma miejsce w warunkach „niebezpiecznych”. Oznacza to, że przeprowadzono je nielegalnie lub przez osoby niewykwalifikowane, co często kończy się śmiercią kobiet. Wniosek jasny: Zabijaj legalnie. Żyj i pozwól żyć innym. Ginekologom.
Olimpiada bez zagrożeń
Władze Chin oficjalnie zabroniły przyjeżdżającym na olimpiadę przywożenia „dzieł oraz materiałów przeznaczonych do jakichkolwiek działań religijnych czy politycznych”. Obecni w Pekinie członkowie ekip krajowych zauważyli, że jeszcze nigdy podobne ograniczenia nie towarzyszyły żadnej olimpiadzie. Ale nie powinno to nikogo dziwić. Celem komunistów jest szczęście obywateli, a Chiny to Państwo Środka. Uświęconego przez cel.
Dziennikarz działu „Kościół”
Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.
Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się