Nowy numer 39/2023 Archiwum

WPROWADZENIE

Pierwsze słowo wyznania wiary brzmi: „Wierzę” albo „Wierzymy”. Zanim zastanowimy się, w kogo i w co, zatrzymajmy się przy słowie „wierzyć”.



Skok wiary :. - Pierwsze słowo wyznania wiary brzmi: „Wierzę” albo „Wierzymy”. Zanim zastanowimy się, w kogo i w co, zatrzymajmy się przy słowie „wierzyć”. Co to właściwie znaczy? (aut. ks. T. Jaklewicz)


Skoczkowie:

To nie jest normalne! :. Filary wiary - MICHAŁ LORENC, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do filmów: '300 mil do nieba', 'Bandyta', 'Zabić Sekala', 'Przedwiośnie', 'Daleko od okna', 'Symetria', 'Oficer' (not. Marcin Jakimowicz)

Micha pełna zupy :. Filary wiary - JAN BUDZIASZEK, perkusista Skaldów i wielu zespołów jazzowych. Autor „Dzienniczka perkusisty”. Mieszka w Krakowie (not. Marcin Jakimowicz)


Temat Gościa:

Jak wierzą wierzący? :. Filary wiary - Jedna trzecia wierzących w Polsce nie uznaje, że Chrystus to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, aż dwie trzecie nie spodziewa się po śmierci zmartwychwstania – wynika z badań wykonanych na zamówienie „Gościa”. (aut. ks. T. Jaklewicz)


Warto wiedzieć:

Czy należy mówić 'wierzę' czy 'wierzymy'? :. Filary wiary - Obie formy są prawdziwe i potrzebne. Wyznanie 'wierzę' – podkreśla indywidualny wymiar wiary, która zawsze jest decyzją, aktem wolnego człowieka.

Co znaczy, że wiara jest łaską? :. Filary wiary - Najpierw to, że do Boga zawsze należy pierwszy krok. On pierwszy wychodzi naprzeciw człowiekowi.

Czy wiarę można pogodzić z wątpliwościami? :. Filary wiary - Na to pytanie tak odpowiada Benedykt XVI: „Wiara nigdy nie jest ot, tak, po prostu obecna, nigdy nie mogę powiedzieć: mam wiarę, inni jej nie mają. (…)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Quantcast