Nowy numer 24/2018 Archiwum

WPROWADZENIE

Pierwsze słowo wyznania wiary brzmi: „Wierzę” albo „Wierzymy”. Zanim zastanowimy się, w kogo i w co, zatrzymajmy się przy słowie „wierzyć”.Skok wiary :. - Pierwsze słowo wyznania wiary brzmi: „Wierzę” albo „Wierzymy”. Zanim zastanowimy się, w kogo i w co, zatrzymajmy się przy słowie „wierzyć”. Co to właściwie znaczy? (aut. ks. T. Jaklewicz)


Skoczkowie:

To nie jest normalne! :. Filary wiary - MICHAŁ LORENC, jeden z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Jest autorem muzyki do filmów: '300 mil do nieba', 'Bandyta', 'Zabić Sekala', 'Przedwiośnie', 'Daleko od okna', 'Symetria', 'Oficer' (not. Marcin Jakimowicz)

Micha pełna zupy :. Filary wiary - JAN BUDZIASZEK, perkusista Skaldów i wielu zespołów jazzowych. Autor „Dzienniczka perkusisty”. Mieszka w Krakowie (not. Marcin Jakimowicz)


Temat Gościa:

Jak wierzą wierzący? :. Filary wiary - Jedna trzecia wierzących w Polsce nie uznaje, że Chrystus to prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, aż dwie trzecie nie spodziewa się po śmierci zmartwychwstania – wynika z badań wykonanych na zamówienie „Gościa”. (aut. ks. T. Jaklewicz)


Warto wiedzieć:

Czy należy mówić 'wierzę' czy 'wierzymy'? :. Filary wiary - Obie formy są prawdziwe i potrzebne. Wyznanie 'wierzę' – podkreśla indywidualny wymiar wiary, która zawsze jest decyzją, aktem wolnego człowieka.

Co znaczy, że wiara jest łaską? :. Filary wiary - Najpierw to, że do Boga zawsze należy pierwszy krok. On pierwszy wychodzi naprzeciw człowiekowi.

Czy wiarę można pogodzić z wątpliwościami? :. Filary wiary - Na to pytanie tak odpowiada Benedykt XVI: „Wiara nigdy nie jest ot, tak, po prostu obecna, nigdy nie mogę powiedzieć: mam wiarę, inni jej nie mają. (…)

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama