Zapisane na później

Pobieranie listy

Zanim wejdzie Euro

Bezpłatny dodatek edukacyjny w pięciu częściach

GOSC.PL

dodane 15.01.2010 13:49
- skąd się wzięło euro?
- euro w Polsce - zalety i wady;
- kiedy i w jaki sposób euro będzie wprowadzane w Polsce?
- oszczędności i emerytury po przejściu na euro;
- doświadczenia innych krajów


Rozmowy z ekspertami, ciekawe materiały graficzne, eurosłownik wyjaśniający terminy z zakresu tematyki poruszonej w danym odcinku.































Odcinek V


Mechanizmy wprowadzania euro
Kraje, na których warto się wzorować wprowadzając euro w Polsce

Doświadczenia Słowacji przy zmianie waluty


Odcinek IV


ZUS i OFE w strefie euro
Bezpieczne banknoty euro


Odcinek III


Czy przyjęcie euro spowoduje wzrost cen?
Jak zostaną przeliczone nasze zarobki?

Banknoty euro - jak wyglądają?


Odcinek II


Skąd się wzięło euro?

Jak będzie wyglądało polskie euro?

Jak przebiegać będzie wymiana złotówek na euro w naszych portfelach?


Odcinek I


Wprowadzenie euro w Polsce - zyski i straty

Czy warto zmieniac złotówki na euro?

Czy Polska spełnia warunki przystąpienia do strefy euro?






Projekt realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim



KOMENTARZE:
Wokół kwestii wprowadzenia w Polsce wspólnej europejskiej waluty narosło wiele mitów. Niełatwo przeciętnemu obywatelowi rozpoznać, co jest prawdą, a co manipulacją ze strony polityków, którzy chcą ze wszystkiego zrobić element wyborczej gry - nawet z tak ważnej kwestii jak przyjęcie przez nasz kraj waluty Euro. W tym kontekście chcę podziękować za wydany przez redakcję "Gościa Niedzielnego" specjalny dodatek "Zanim wejdzie euro". Dowiedziałem się wreszcie dzięki niemu, co konkretnie oznacza dla mnie - zwykłego budowlańca - wprowadzenie euro. Nie jestem ani ekonomistą, ani nawet właścicielem firmy, żebym się musiał martwić wahaniami kursu walut, a jednak po lekturze Waszego dodatku zrozumiałem, że te sprawy dotyczą również mojego domowego budżetu. Dziękuję serdecznie za tę publikację, ponieważ stanowi rzetelną i przystępną analizę korzyści i zagrożeń, jakie może przynieść wprowadzenie euro. Okazuje się, że część stereotypowych opinii prezentowanych przez niektórych polityków nie jest prawdą. Za to odkłamanie kwestii waluty europejskiej bardzo Redakcji dziękuję.
Pozdrawiam
stały czytelnik




Od dłuższego czasu jestem wierną czytelniczką Gościa Niedzielnego. Z radością obserwuję zmiany zachodzące w tygodniku. Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowywanie okolicznościowych dodatków. Nie zdziwiło mnie więc „Zanim wejdzie Euro”, gdyż ostatnio często pojawia się temat wspólnej dla całej Europy waluty. Przedstawienie kwestii wprowadzenia Euro z uwzględnieniem opinii ekspertów, a nie jedynie jako tematu politycznych rozgrywek, to coś czego brakuje mi w innych publikacjach.
Pozdrawiam
Anna




Cieszę się, że w Gościu Niedzielnym coraz częściej poruszane są tematy dotyczące gospodarki. Myślę, że wspaniałym pomysłem było przygotowanie serii dodatków pt. Zanim wejdzie Euro. Broszurki te w ciekawy i zrozumiały sposób przedstawiają podstawowe mechanizmy rządzące wejściem w strefę Euro. W końcu ktoś wyjaśnił podstawowe definicje i pokazał, że "nie taki diabeł straszny".
Z niecierpliwością czekam na kolejne takie projekty.
Maria


Chcę redakcji serdecznie podziękować za serię dodatków o euro. Szczególnie mnie zainteresowały materiały dotyczące przeliczania zarobków oraz emerytur - to praktyczne informacje, o których się nie mówi często. Dobrze, że każdy dodatek opatrzyli Państwo słowniczkiem, bo teraz łatwiej będzie się orientować o czym mowa w audycjach radiowych, czy w telewizji. Ja i mąż jesteśmy już na emeryturze, kupujemy jedynie Gościa. Dodatki o euro zebraliśmy do teczki, skorzystają z nich również dzieci, które pracują.
Maria i Jan z Pszczyny
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..