Tego nikt się nie spodziewał. Przed mistrzostwami świata działacze mówili o trzech medalach.
Tymczasem Polacy na berlińskim Stadionie Olimpijskim zdobyli aż 8 medali – najwięcej w historii. Wyprzedziliśmy Francję, Wielką Brytanię i Niemców. Polka Anita Włodarczyk pobiła rekord świata.
Aż 8 medali – w tym 2 złote i 4 srebrne – to dorobek polskich lekkoatletów wracających z mistrzostw świata w Berlinie. Tylko podczas dwóch z dziewięciu dni rywalizacji nasi sportowcy nie zdobyli medalu.
W stolicy Niemiec pobiliśmy historyczny rekord. To najlepszy występ polskich lekkoatletów w historii – 8 lat temu w Edmonton zdobyliśmy „jedynie” 5 medali. W klasyfikacji najlepszych drużyn Polska zajęła 5. miejsce. Wyprzedziliśmy m.in. takie potęgi, jak Wielka Brytania, Niemcy czy Francja.
W rankingu medalowym Polska uplasowała się za USA (22 medale), Jamajką (13), Kenią (11) i Rosją (13).
Dostępna jest część treści. Chcesz więcej?
Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
Dziennikarz działu „Kościół”
Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.
Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza