Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nowe jest zdrowe

Myśl wyrachowana: To, co kiedyś żyło, jest dobre, gdy się na tym rośnie, a nie, gdy się to ekshumuje.

Wróciłem z weekendowych rekolekcji dla prawie 400 osób – członków i sympatyków wspólnoty ewangelizacyjnej, z którą jestem związany. Msza, spowiedź (było dziewięciu księży), adoracja Najświętszego Sakramentu. Wiele modlitwy osobistej i wspólnej, pełnej uwielbienia Boga. I konferencje, bardzo kaloryczne, nie dało się oderwać ucha. Z rozmów kuluarowych i świadectw jasno wynikało, że podawane tam treści wielu zapadły w serca i skłoniły do zmiany postępowania. Szczególnie mocno podziałały słowa o potrzebie poświęcenia przez rodziców czasu swoim dzieciom. Mówca opowiedział o odbudowaniu relacji z synem, co kosztowało go rezygnację z wielu ważnych i pilnych zajęć. To było jego osobiste świadectwo, bo konferencje głosił zaproszony świecki.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka