Siostra jak ogień - przyjdź na spotkanie autorskie z s. Benedyktą Karoliną Baumann OP

W sobotnie popołudnie, w redakcji "Gościa Niedzielnego" spotkanie poprowadzą Barbara Gruszka-Zych i ks. Adam Pawlaszczyk.

Spotkanie z autorką książki "Zakonnica bez przebrania" - siostrą Benedyktą Karoliną Baumann OP odbędzie się w redakcji "Gościa Niedzielnego" w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 11, w sobotę 17 września o godzinie 17:00. 

Siostra jak ogień - przyjdź na spotkanie autorskie z s. Benedyktą Karoliną Baumann OP

Dominikanka jest kobietą niezwykłą: to pisarka, polonistka, a także założycielka grupy teatralnej "Dzikie Koty". Z niezwykłą pasją potrafi opowiadać o Bogu i literaturze. Jak mówi dziennikarka "Gościa" Barbara Gruszka-Zych, która będzie współprowadzić spotkanie, "siostra Karolina to prawdziwy żywioł, człowiek z krwi i kości, który nie żyje gdzieś na marginesie świata, ale w samym centrum życia, twardo stąpający po ziemi. Kocha literaturę, doskonale orientuje się w sprawach bieżących i jak z mało kim można z nią porozmawiać o pasji życia".

Jej najnowsza książka "Zakonnica bez przebrania" to ponad pół tysiąca stron felietonów, refleksji, recenzji, medytacji słowa Bożego i zapisków obejmujących 10 lat życia autorki. To opowieść o Panu Bogu, obecnym we wszystkim, co siostra kocha i czym się zajmuje: w doświadczaniu życia, relacjach z ludźmi, modlitwie, czytaniu Jego Słowa, katechezie, teatrze, pasjach literackich, pisaniu, przeżywaniu aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych, które przedstawia z perspektywy Ewangelii.
Książka przez swoją autentyczność prowokuje do refleksji nad własnym życiem i do poszukiwania Boga. Inspiracją do jej powstania stał się blog, który prowadzi: Zakonnica bez przebrania.

Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu.

 

« 1 »

wt