Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jak usunąć konto na Instagramie? krok po kroku

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że poświęcają zbyt wiele czasu na swoje konto na Instagramie ze szkodą dla spraw służbowych i osobistych. Nawet właściciel Instagrama, firma Meta, przyznała w wewnętrznych dokumentach, że jej konta społecznościowe mają negatywny wpływ na sen, pracę, rodzicielstwo, produktywność w pracy i życie osobiste dla około 12,5 procent użytkowników.

A badacze z University of British Columbia odkryli, że własne życie użytkowników zaczyna wydawać się mniej jasne i interesujące w porównaniu z tym, co widzą na Instagramie. Tymczasem sieć społecznościowa do wiosny 2022 roku niezmiennie znajdowała się w pierwszej dziesiątce pod względem pobrań na świecie. Międzynarodowa agencja We Are Social szacuje, że w 2021 roku Instagram zajął czwarte miejsce pod względem liczby użytkowników.

Czy mogę usunąć swoje konto na Instagramie?

Tak, konto na Instagramie można usunąć — na stałe lub tymczasowo. W każdej chwili możesz usunąć swój profil na tym portalu społecznościowym, niezależnie od tematyki strony czy liczby instagram followers.

Przed usunięciem profilu, Instagram zaproponuje zapisanie z niego danych. Aby to zrobić, musisz wysłać prośbę o pobranie. Następnie w ciągu 48 godzin zostanie wysłany e-mail z linkiem do pobrania zdjęć i filmów. Możesz również poprosić o kopię swoich danych za pośrednictwem aplikacji Instagram na Androida i iPhone'a. Aby to zrobić, otwórz menu w swoim profilu, przejdź do "Ustawienia" - "Bezpieczeństwo" i wybierz "Pobierz dane". Następnie zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail i hasła do konta.

Dlaczego warto usunąć konto?

Najczęściej ta sieć społecznościowa jest usuwana, ponieważ potrzebuje dużo czasu. Strony biznesowe są zamykane, jeśli sprzedaż towarów lub świadczenie usług nie jest prowadzone, lub nie wymaga promocji w sieci.

Cechy usuwania konta osobistego

Tylko właściciel strony decyduje o tym, czy usunąć konto na Instagramie, czy nie. Inny użytkownik nie może usunąć Twojego profilu, niezależnie od liczby obserwujących i innych czynników.

Jak wygląda usunięte konto?

Jeśli konto na Instagramie zostanie usunięte, liczba postów, followersów i subskrypcji nie jest wyświetlana — wszędzie widać liczbę "0". O tym, że strona została usunięta, można się dowiedzieć po napisie, który pojawia się po wejściu na usunięty profil — "User not found". Nie ma możliwości napisania do Direct lub wykonania połączenia wideo do usuniętego użytkownika Instagrama.

Wniosek o pobranie danych z Instagrama

Nawet po usunięciu profilu będzie on widoczny w serwisie społecznościowym przez kolejne 30 dni. W tym czasie użytkownik może zmienić zdanie i przywrócić konto. Jeśli właściciel profilu nie zalogował się w ciągu miesiąca, konto zostaje usunięte bezpowrotnie.

Usunięcie konta za pomocą komputera

Aby usunąć profil na komputerze, wykonaj poniższe kroki:

 • Przejdź do serwisu społecznościowego i kliknij "Pomoc" w prawym dolnym rogu;
 • Przejdź do "Centrum pomocy" i wybierz "Usuń swoje konto" w lewym menu;
 • Skorzystaj z linku podanego w artykule;
 • Wskaż powód usunięcia profilu;
 • Potwierdzić czynność wpisując hasło.

Jak usunąć konta ze smartfona?

Aby usunąć profil na Instagramie za pomocą telefonu, trzeba będzie wykonać więcej kroków:

 • Zaloguj się do swojego profilu w aplikacji i stuknij w "Ustawienia";
 • W wyświetlonym menu wybierz "Pomoc" i przejdź do "Centrum pomocy";
 • Na stronie, która się pojawi, wybierz "Zarządzanie kontem";
 • W polu wyszukiwania wpisz "Usuń profil";
 • Przejdź do artykułu "Usuwanie konta na Instagramie";
 • Skorzystaj z linku podanego w artykule;
 • Podaj powód usunięcia konta i wprowadź hasło do profilu.

Jak tymczasowo usunąć konto na Instagramie?

Użytkownik może również zrezygnować z korzystania z Instagrama na dowolnie długi czas, a następnie przywrócić stronę. Można to jednak robić nie częściej niż raz w tygodniu. Czasowo usunięty profil nie jest widoczny dla innych użytkowników sieci społecznościowej. Aby go przywrócić, wystarczy zalogować się do aplikacji.

Jak tymczasowo usunąć konto na komputerze?

Aby tymczasowo dezaktywować swój profil z komputera, wykonaj poniższe kroki:

 • Zaloguj się do serwisu społecznościowego za pomocą swojego konta
 • Kliknij zdjęcie profilowe i w wyświetlonym menu wybierz "Ustawienia";
 • Na dole strony kliknij link "Tymczasowa dezaktywacja konta";
 • Na otwartej stronie wpisz powód, dla którego chcesz tymczasowo wyłączyć swoje konto i wprowadź hasło do konta.

Tymczasowe usuwanie konta za pomocą telefonu

Podobnie jak w przypadku "stałego" usunięcia, czasowe zablokowanie Instagrama będzie wymagało więcej kroków:

 • Przejdź do swojego profilu;
 • Przejdź do "Ustawienia" i wybierz "Pomoc";
 • W wyświetlonym menu kliknij "Centrum pomocy";
 • Na stronie pomocy technicznej otwórz pozycję "Zarządzanie kontem";
 • W polu wyszukiwania wpisz "Tymczasowa dezaktywacja";
 • Przejdź do "Tymczasowa dezaktywacja konta na Instagramie" i znajdź artykuł " Witryna Instagram.com w przeglądarce mobilnej";
 • Kliknij link w pierwszym punkcie instrukcji i przejdź do przeglądarki mobilnej;
 • Na stronie głównej konta kliknij "Edytuj profil";
 • Wybierz link "Tymczasowa dezaktywacja konta" na dole strony.

Czy można usunąć zablokowane konto na Instagramie?

Aby usunąć swoje konto, musisz znać swoją nazwę użytkownika i hasło. Zapomniane hasło można zresetować za pomocą adresu e-mail, numeru telefonu lub konta na Facebooku. Jeśli użytkownik nie ma dostępu do adresu e-mail podanego podczas rejestracji, a jego konta na Instagramie i Facebooku nie są połączone, zespół wsparcia nie będzie mógł przyznać dostępu do konta.

Jeśli konto na Instagramie zostało zablokowane przez sam portal społecznościowy, jego właściciel podczas logowania zobaczy stosowny komunikat. Może się on odwołać od tej decyzji. Odbywa się to poprzez otwarcie aplikacji, wprowadzenie nazwy użytkownika i hasła, a następnie postępowanie zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Jeśli jednak użytkownik lub inna osoba, która ma hasło do konta, usunęła je, Instagram nie będzie w stanie przywrócić profilu. W takim przypadku można założyć nowe konto z tym samym adresem e-mail, ale użycie starej nazwy prawdopodobnie nie będzie możliwe.

Co jest lepsze — stale usunąć lub czasowo wyłączyć profil?

Na to pytanie może odpowiedzieć tylko właściciel profilu. Jeśli nie chcesz już korzystać z serwisu społecznościowego Instagram i jesteś pewien, że nie chcesz przywrócić swojego konta, możesz je usunąć. Jeśli jesteś niezdecydowany, możesz tymczasowo dezaktywować swój profil. Jeśli po 2-3 miesiącach nie zmienisz zdania, z pełnym przekonaniem usuń stronę.

Czy będzie można ponownie zarejestrować się na Instagramie?

Tak, możesz ponownie zarejestrować się w Instagramie — po trwałym usunięciu konta lub jego czasowym wyłączeniu. Nie jest zabronione tworzenie nowych stron. Należy jednak pamiętać, że profil będzie "pusty". Trzeba będzie go całkowicie wypełnić i dodać zdjęcia. Dobrym przykładem będzie tu profil firmowy z kategorii Dom i Ogród Renovey.

Czy mogę przywrócić usunięte konto?

Nie, jeśli całkowicie usunąłeś swoją stronę z komputera lub telefonu, nie ma możliwości jej odzyskania. Możesz założyć profil tylko ze swoją poprzednią nazwą (pseudonimem), jeśli nie została ona już zajęta przez innego użytkownika.

Tak, możesz ponownie zarejestrować się w Instagramie — po trwałym usunięciu konta lub jego czasowym wyłączeniu. Nie jest zabronione tworzenie nowych stron. Należy jednak pamiętać, że profil będzie "pusty". Trzeba będzie go całkowicie wypełnić i dodać zdjęcia.

Czy mogę przywrócić usunięte konto?

Nie, jeśli całkowicie usunąłeś swoją stronę z komputera lub telefonu, nie ma możliwości jej odzyskania. Możesz założyć profil tylko ze swoją poprzednią nazwą (pseudonimem), jeśli nie została ona już zajęta przez innego użytkownika.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy