Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Kard. Krajewski w imieniu Papieża kolejny raz jedzie na Ukrainę

„To cicha i ewangeliczna podróż, by być u boku ludzi, którzy cierpią” – tak watykańska Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia zapowiada kolejną wizytę kard. Konrada Krajewskiego na Ukrainie. W imieniu Papieża Franciszka odwiedzi on Odessę, Żytomierz, Charków i inne miejsca na południu i wschodzie tego kraju.

Dykasteria ds. Posługi Miłosierdzia, której prefektem jest kard. Krajewski informuje, że podczas swej czwartej podróży na Ukrainę spotka się on ze wspólnotami wierzących oraz kapłanami, zakonnikami, siostrami zakonnymi i biskupami, którzy od prawie 200 dni wojny pełnią swą posługę nie zważając na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą wojna.

„To cicha i ewangeliczna podróż, by być u boku ludzi, którzy cierpią; modlić się z nimi i nieść im pocieszenie pokazując, że nie są sami w tej sytuacji, która przynosi zniszczenie i śmierć” – czytamy w komunikacie. Podróży kard. Krajewskiego towarzyszy również konkretna pomoc świadczona przez diecezjalne oddziały Caritas.

Bus, którym jałmużnik papieski uda się na Ukrainę, to dar Ojca Świętego dla jednej z diecezji graniczącej z Rosją, który będzie służył do rozwożenia pomocy. Kard. Konrad Krajewski po raz czwarty w imieniu papieża jedzie na Ukrainę. Odwiedzi. To cicha i ewangeliczna podróż, by być u boku ludzi, którzy cierpią – informuje Dykasteria ds. Miłosierdzia. Papieski jałmużnik zawiezie ze sobą konkretną pomoc humanitarną.

Aktualizujemy na bieżąco: Nasza relacja z wojny na Ukrainie

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama