Nowy numer 38/2022 Archiwum

Daniel – wspaniały mąż i ojciec, który nie widzi od urodzenia

Daniel Zawodnik wskutek wady genetycznej jest niewidomy od urodzenia. Jego rodzice zewsząd słyszeli, że on nigdy nie stanie się samodzielny i będą musieli się nim opiekować do końca życia, będzie dla nich jedynie ciężarem. Dzisiaj Daniel ma żonę oraz trójkę dzieci. Jest wspaniałym mężem i ojcem. A do tego spełnia się zawodowo pracując w Centrum Interwencji Kryzysowej i pomagając ludziom w ciężkich sytuacjach życiowych.

„Nie mam wątpliwości, że moje życie ma ogromny sens - mam wspaniałą rodzinę, cudowną żonę i genialne dzieciaki. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Ale jest to możliwe dlatego, że dostawałem kolejne szanse” - mówi Daniel.

W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym przez Damiana Żurawskiego, Daniel dzieli się poruszającą historią swojego życia.

Daniel - wspaniały mąż i ojciec, który nie widzi od urodzenia
Grupa Proelio

Z reportażu bardzo mocno wybrzmiewa to, żeby zawsze dawać szansę drugiej osobie. „Nikomu nie można odbierać szansy i życia. Moi rodzice dopiero wchodzili w dorosłość, gdy urodziła im się dwójka niewidomych dzieci. Co oni wiedzieli o życiu? A jednak dali nam szansę, nie wiedząc co przyniesie los i słysząc od otoczenia same najgorsze prognozy. I teraz mają dwójkę dzieci, które są całkowicie samodzielne, które ze wzajemnością bardzo kochają i które są dla nich źródłem wielkiej radości. Mają też dodatkową córkę Joasię i trójkę zdrowych wnucząt, wspaniałych dziewczynek. Jak zabijamy dziecko, to my nie pozwalamy prognozom się rozwinąć. My nawet nie mówimy „sprawdzam”, tylko od razu zakładamy, że nam będzie za ciężko, że nie wyjdzie, że to się nie uda. A przecież nie wiemy nic o człowieku, dopóki go nie sprawdzimy” - mówi Daniel Zawodnik. Jego rodzice dali mu szansę nie tylko na starcie, ale później z wielkim poświęcali wspierali go w rozwoju. Szanse dostał też od swojej żony oraz od przełożonych w pracy.

„Wielu pełnosprawnych mogłoby się uczyć od Daniela bycia rodzicem i małżonkiem oraz zaangażowania w pracę. On świetnie pokazuje poprzez swoje życie, że każdy człowiek zasługuje na szansę. Jego historia może zarazem inspirować i dodawać sił w zmaganiach z życiowymi trudnościami.” – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

Reportaż „Daniel – wspaniały mąż i ojciec, który nie widzi od urodzenia” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już czternaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy