Nowy numer 48/2023 Archiwum

Krótko

* Ponad 74 tysiące osób musiało opuścić swoje domy zniszczone przez falę tsunami na indonezyjskiej wyspie Jawa. Żywioł wywołany przez trzęsienia ziemi pochłonął co najmniej 668 ofiar – poinformowały tamtejsze władze. Kolejnych 287 osób uważa się za zaginione.

* Pielgrzymka studentów promująca świętość życia idzie przez Stany Zjednoczone. Studenci podzieleni na grupy podążają trzema różnymi szlakami z Seattle, San Francisco i Los Angeles. Dwunasty marsz w obronie życia zakończy się 12 sierpnia w Waszyngtonie. Pielgrzymi przejdą w sumie ponad 15 tysięcy kilometrów i odwiedzą 31 stanów.

* Katolicy przestaną popierać Amnesty International, jeżeli będzie ona promować aborcję – ostrzegli kanadyjscy biskupi. Wyrazili oni ubolewanie z powodu zapowiedzi, że organizacja ta chce włączyć do swych kampanii na rzecz praw człowieka tzw. prawo do aborcji.

* Zaniepokojenie manipulacjami wyborczymi wyrazili na 10 dni przed wyborami prezydenckimi w Demokratycznej Republice Konga tamtejsi biskupi. „W obecnej sytuacji nie zostały jeszcze osiągnięte wszystkie warunki, by zapowiedziane na 30 lipca wybory były naprawdę wolne i demokratyczne” – stwierdza episkopat byłego Zairu.

* Na Haiti porwano dwóch franciszkanów. Do zdarzenia doszło 20 lipca rano w pobliżu ich klasztoru w stolicy kraju, Port-au-Prince. Porywacze zażądali okupu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy