Nowy numer 44/2020 Archiwum

Krótko

* Aż 60 tys. euro oferowano podczas licytacji w domu aukcyjnym Christie’s w Paryżu za samochód z 1958 r., którym jako metropolita krakowski jeździł Karol Wojtyła. Osoba, która wystawiła auto na aukcję, uznała jednak, że jest to suma za niska i nie zgodziła się na sprzedaż seledynowej Warszawy M20.

* Przygotowania do przypadającego w 2007 r. dwóchsetlecia zniesienia niewolnictwa w Wielkiej Brytanii stały się dla anglikanów okazją do wyrażenia skruchy za udział w handlu niewolnikami. Obradujący w Londynie Synod Generalny Kościoła Anglii uchwalił, że w rocznicę skieruje prośbę o przebaczenie do potomków niewolników.

* Izrael zamierza udostępnić pielgrzymom i turystom bizantyjskie mozaiki, odkryte niedawno w Megiddo. Wyjątkowe i piękne mozaiki z początku IV wieku stanowią pozostałość prawdopodobnie najstarszej chrześcijańskiej świątyni. W listopadzie ubiegłego roku prezydent Izraela przekazał osobiście papieżowi Benedyktowi XVI fotografie mozaik z Megiddo.

* Ze zdecydowanym sprzeciwem chrześcijan Odessy spotkała się kandydatura miejscowego metropolity prawosławnego do Rady Regionalnej. Będzie on ubiegał się o to stanowisko w marcowych wyborach z listy Partii Regionów, którą kieruje niedawny kandydat do urzędu prezydenta Wiktor Janukowycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama