Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Polskie Msze na całym świecie

Poznań. Informacje o Mszach św. odprawianych po polsku w prawie 1,7 tys. kościołach i kaplicach całego świata zawiera wyszukiwarka na stronie internetowej Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego (IDE).

Na stronie www.ide.info.pl znalazły się adresy świątyń, godziny Mszy, a także dane kontaktowe do polskich księży m.in. w Hiszpanii, Grecji, Brazylii, Egipcie, Japonii, Chinach, RPA czy Nowej Zelandii.

Strona zawiera m.in. dane o Mszach po polsku w 1,2 tys. kościołów w Europie oraz informacje o polskich Mszach w Ameryce Północnej, Australii i Oceanii. Cały czas uzupełniane są dane dotyczące Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

Jak stwierdził dyrektor IDE ks. Wiesław Wójcik, mimo że polscy turyści coraz częściej pytają agentów biur podróży oraz rezydentów, czy w okolicy miejsca ich wypoczynku znajduje się kościół rzymskokatolicki z księdzem odprawiającym Msze po polsku, biura podróży nie są zainteresowane umieszczaniem w swoich materiałach informacji na ten temat. Foldery dotyczące bazy danych można znaleźć m.in. w lotniskowych kaplicach w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama