Nowy numer 48/2023 Archiwum

"Mały Gość Niedzielny" nominowany do nagrody TOTUS

Media. Znana jest już lista nominowanych do tegorocznych nagród TOTUS, przyznawanych w związku z Dniem Papieskim przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wśród nich jest „Mały Gość Niedzielny”. Miesięcznik został nominowany do nagrody w kategorii „TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”.

Historia „Małego Gościa” sięga 1926 r. Od kilkunastu lat jest największym katolickim czasopismem dla dzieci i młodzieży. Miesięcznik ukazuje się w około stutysięcznym nakładzie, skutecznie konkurując z innymi tytułami skierowanymi do tej grupy wiekowej. Od 2003 r. jego redaktorem naczelnym jest Gabriela Szulik. „Mały Gość” został nominowany do nagrody TOTUS za „przedstawianie świata z perspektywy nauki chrześcijańskiej i nauczania Jana Pawła w całej jego różnorodności, nowoczesną formułę odpowiadającą percepcji dzieci i młodzieży oraz pomoc w katechezie i wychowaniu młodego pokolenia”.

Obok „Małego Gościa” do nagród TOTUS nominowani są: prof. Kazimierz Gierżod, Krzysztof Kolberger, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Być razem” z Cieszyna, ojciec Eugeniusz Śpiołek SchP, Ośrodek Wychowawczo-Profilaktyczny Michael, Elżbieta Staniszewska, Wydawnictwo „Biały Kruk”, George Weigel, Paweł Juchniewicz, redakcja „Listu”, a także zespół twórców filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, zespół „Teologii Politycznej”.

W tym roku po raz pierwszy zostanie także przyznana nagroda okolicznościowa z okazji dziesiątej edycji nagród TOTUS, którą otrzyma Wojciech Kilar. Gala wręczenia nagród odbędzie się 10 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Z racji tego, że tekst ten był przygotowany wcześniej, a Państwo trzymacie w ręku egzemplarz „Gościa” z 11 października, redakcja nie jest w stanie podać jeszcze listy laureatów.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy