Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zakończył się Rajd Katyński

Warszawa. 4 października Mszą św. w katedrze polowej Wojska Polskiego zakończył się VIII Motocyklowy Rajd Katyński, któremu „Gość” towarzyszył na trasie z Katynia do Kozielska na początku września.

Motocykliści rozjechali się do swoich domów 14 września, kończąc trasę we Lwowie, ale warszawskie spotkanie stało się już ich niepisaną tradycją. W rajdzie uczestniczyły 93 osoby (w tym dwóch księży i jeden brat zakonny) jadące na 69 motocyklach. Najmłodsza była 19-letnia Martyna Bolesta, najstarszy 75-letni Zbigniew Kirszak.

Motocykliści już po raz ósmy oddali cześć oficerom Wojska Polskiego, policjantom, żołnierzom KOP-u, polskiej inteligencji pomordowanej przez komunistów i Niemców na Wschodzie. Na zakończenie rajdu pojechali też, tak jak przed wyruszeniem w trasę, na plac Piłsudskiego w Warszawie.

Po drodze na spotkanie w gronie przyjaciół w Wołominie odwiedzili cmentarz w Ossowie, miejsce bitwy z 1920 roku, zwanej cudem nad Wisłą, i grób tragicznie zmarłego podczas rajdu kolegi, Cezarego Ryszarda Pobikrowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama