Nowy numer 39/2022 Archiwum

Szczyrk: Luterańska parafia zebrała bieliznę dla żołnierzy ukraińskich

Znany z wielu ewangelizacyjnych akcji duchowny 2 miesiące temu zaczął rozdawać ukraińskim uchodźcom Biblie w ich ojczystym języku. Zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów charytatywnych.

Parafia luterańska w Szczyrku Salmopolu przekazała zebrane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy komplety bielizny dla żołnierzy ukraińskich. Transport zawierający także inną pomoc materialną wyruszy niebawem z Bielska-Białej.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

Jak wyjaśnia ks. Jan Byrt, proboszcz filialnej parafii Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Szczyrku, po niedzielnym nabożeństwie, z radością przekazał jednemu z przyjaciół dary w postaci bielizny w różnych rozmiarach i kolorach. „Kris, który jest aktywny w nabożeństwach dla motocyklistów w Szczyrku, pochodzi z Bielska-Białej. W tym tygodniu jedzie busem na wschodnią Ukrainę i przekaże dary żołnierzom” – przyznał duchowny, który 7 lat temu zbierał bieliznę dla kobiet z Burkina Faso.

„Na chleb dla Ukraińców też daliśmy, bo zbieraliśmy wśród parafian w ramach projektu ‘Zafunduj chleb bliźniemu’. Zbieraliśmy po 4 zł, bo tyle kosztuje chleb na Ukrainie. Dziękuję wszystkim za pomoc. Chwała Panu Bogu za was” – podsumował ks. Byrt.

Przeczytaj też: Papież: Możliwe, że kiedy wrócę z Kanady, uda mi się pojechać na Ukrainę

Znany z wielu ewangelizacyjnych akcji duchowny 2 miesiące temu zaczął rozdawać ukraińskim uchodźcom Biblie w ich ojczystym języku. Zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów charytatywnych. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci ze Słowacji i Bieszczad, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego. Rozdawał koszulki i silikonowe opaski z biblijnymi cytatami oraz zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym od czasu do czasu odbywają się nabożeństwa ekumeniczne.

10 lat temu, dzięki inicjatywie duchownego, na trasie Bielsko-Biała - Szczyrk kursowały autobusy z napisem „Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!”.

Przeczytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze