Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wyobraźnia serca

Warszawa. Jan Paweł II prezydentem, sekretarzem – Matka Teresa, skarbnikiem – św. Maksymilian Kolbe.

Miasto Miłosierdzia, które w siedemdziesięciu namiotach powstało 31 maja na pl. Teatralnym w Warszawie, miało nie tylko swoje władze, ale także ulice (m.in. Pomocnej Dłoni i Życzliwości), swoją walutę (uśmiech), a także gazetę i dowody (oczywiście miłosierdzia). Miasto Miłosierdzia utworzyły organizacje społeczne zajmujące się ludźmi potrzebującymi pomocy.

Pomysł zrodził się w Centrum Myśli Jana Pawła II, które chciało w przeddzień pamiętnej homilii z 1979 r. nawiązać do pielgrzymek i papieskiego wołania o wyobraźnię miłosierdzia. – Chcieliśmy pokazać, jak wielu ludzi ofiaruje swój czas i energię, pomagając innym.

Jak niedużo trzeba, by zmieniało się oblicze ziemi – mówi Piotr Dardziński, dyrektor Centrum. Organizacje, wśród nich Fundacja św. Mikołaja, Caritas, Bank Drugiej Ręki, czy fundacja „Żyć z chorobą Parkinsona”, liczyły na pozyskanie nowych wolontariuszy, tych jednak na pl. Teatralny nie przyszło zbyt wielu.

Impreza rozpoczęła się odtworzeniem na telebimie papieskiej homilii z pl. Zwycięstwa, a zakończyła koncertem zespołu Voo Voo i czuwaniem modlitewnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama