Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dodatek IPN w Gościu Niedzielnym

o księżach, których nie złamała bezpieka

Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” został dołączony specjalny dodatek pt. „Kapłani Niezłomni”. Wydawnictwo przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej jest początkiem cyklu zatytułowanego „Przez Morze Czerwone. Kościół w Polsce pod rządami komunistów”, w którym podjęto próbę przybliżenia najnowszej historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji Kościoła katolickiego pod rządami komunistów. - Był to dla Kościoła „czas niewoli”, ograniczania praw i wypychania z życia publicznego. Władze komunistyczne traktowały Kościół, a przede wszystkim duchownych, jako wroga w budowaniu „socjalistycznego raju” – napisał we wstępie Adam Dziurok, naczelnik Biura Edukacji Publicznej oddziału IPN w Katowicach.

Dodatek „Kapłani Niezłomni” pokazuje sylwetki duchownych, którzy nie dali się złamać reżimowi PRL. Przedstawia sposoby i zasięg działania UB i SB, a także skalę represji wobec duchowieństwa.

W kolejnym dodatku z serii „Przez Morze Czerwone. Kościół w Polsce pod rządami komunistów”, który ukaże się w listopadzie, przedstawimy działania partii PPR/PZPR wobec Kościoła katolickiego.

Tygodnik z dodatkiem - 3,00 zł

O "Gościa" pytaj w kiosku i parafii


« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama