Nowy numer 39/2023 Archiwum

Czy warto podjąć naukę w szkole policealnej?

Edukacja z całą pewnością jest ważnym aspektem naszego życia. Tak naprawdę, to właśnie odpowiednie wykształcenie otwiera nam drzwi do ścieżki kariery.

Jednocześnie warto zauważyć, że edukacja jest dość kontrowersyjna. Mianowicie, kiedy mamy dopiero po kilkanaście lat, ciężko nam tak naprawdę wybrać, czym zajmiemy się w przyszłości. W efekcie wiele osób po ukończeniu liceum rezygnuje z pójścia na uczelnie wyższe. Pojawia się wówczas pytanie, co robić dalej? Otóż okazuje się, że szkoły policealne mogą być świetnym rozwiązaniem. Dlaczego więc warto się na nie zdecydować?

Edukacja w szkole policealnej jest krótsza!

Nie da się ukryć, że dla wielu osób, które chcą szybko wejść na rynek pracy zaraz po ukończeniu edukacji, perspektywa spędzenia 3 lub 5 lat na studiach wydaje się być dość przytłaczająca. Co więcej, nawet spędzenie tych lat w uczelnianych salach nie jest gwarantem tego, że będzie nam łatwiej znaleźć pracę. Wobec tego Szkoła Policealna GoWork lub podobne placówki okazują się być wyborem w pełni optymalnym. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Edukacja w szkole policealnej jest krótsza, a często nawet o wiele bardziej intensywna. Uczniowie w szkołach policealnych dostają także świetną możliwość ku temu, by w efektywny sposób połączyć naukę teorii z praktyką. W ten sposób zdobywają nie tylko wiedzę, ale także i umiejętności, które z pewnością zaowocują w momencie stawiania pierwszych kroków na polskim rynku pracy. Można więc śmiało powiedzieć, że pomimo znacznie krótszego czasu spędzonego w szkolnej ławie, szkoły policealne są wstanie o wiele skuteczniej przygotować kursantów do przyszłej pracy.

Bogata oferta kursów i szkoleń

Szkoły policealne wydają się posiadać o wiele bardziej rozbudowaną ofertę edukacyjną niż tradycyjne uczelnie. Tak naprawdę wybierając szkoły policealne możemy uzyskać dostęp do niezwykłego bogactwa kursów i szkoleń, które mogą nas bezpośrednio przygotować do danego zawodu. W połączeniu z naciskiem kładzionym na zajęcia praktyczne, szkoły policealne przygotowują nas do sukcesywnego wejścia na rynek pracy. Co więcej, szkoły policealne dają możliwość np. na połączenie zajęć z tymi, które odbywają się w innej placówce, najczęściej w systemie zaocznym. Wówczas nie trzeba ograniczać się jedynie do jednego zawodu. Można wiec zdobywać nie tylko wiedzę praktyczną, ale także uzupełniać ją o teorię, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Szkoły policealne czekają na każdego!

Szkoły policealne czekają absolutnie na każdego. Kandydaci do szkół policealnych są mocno zróżnicowani pod względem wieku. Ważne jest to, że szkoły policealne nie mają tak surowego regulaminu przyjęć jak większość wyższych uczelni. Nie ma restrykcyjnego systemu punktowego, więc do szkół policealnych o wiele łatwiej jest się dostać. Bez wątpienia można to uznać za jedną z większych zalet, szczególnie w momencie, kiedy na polskich uczelniach trwa naprawdę zacięta walka o praktycznie każde z miejsc.

Pracodawcy cenią sobie doświadczenie

Nie da się ukryć, że dawniej panowało przekonanie odnośnie tego, że jedynie dyplom ukończenia uczelni wyższej i uzyskane tytuły predysponują nas do rozpoczęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Niemniej jednak dziś pracodawcy o wiele bardziej cenią sobie doświadczenie kandydatów. Uczelnie wyższe najczęściej kładą nacisk na zajęcia teoretyczne, podczas gdy studenci zobligowani są do wykonania około 100 godzin praktyk we własnym zakresie. Z pewnością jedynie 100 godzin praktyk nie jest wystarczające do tego, by zgłębić tajniki danego zawodu. W przypadku szkół policealnych to właśnie na zajęcia praktyczne kładzie się o wiele większy nacisk. Można więc powiedzieć, że szkoły policealne idealnie zaadaptowały się do obecnych wymagań większości pracodawców. Przygotowują one uczniów pod względem nabywanego doświadczenia, które uzupełniane jest przez nieco mniejszą ilość zajęć teoretycznych. Z pewnością jest to bardziej owocny sposób zdobywania wiedzy i wkraczania na rynek pracy.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast