Nowy numer 47/2020 Archiwum

Krótko

Pomoc ludziom w najtrudniejszym momencie życia oraz w zmaganiu się z chorobą nowotworową – to główne cele Radomskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych im. Ojca Pio. Towarzystwo właśnie rozpoczęło swoją działalność.

* O pałacu arcybiskupim, jego historii i swojej pracy opowiadał 6 lutego wszystkim odwiedzającym go mieszkańcom Poznania abp Stanisław Gądecki. Wycieczki z cyklu „Poznań bez tajemnic” organizowane są już od kilku lat w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

* Pierwsza w Warszawie Liturgia w języku polskim został odprawiona 5 lutego w prawosławnej kaplicy Świętej Trójcy na Podwalu. Sprawowana była z błogosławieństwa metropolty Sawy przez księży Henryka Paprockiego i Mirosława Lewczaka. Poinformował o tym prawosławny serwis internetowy cerkiew.pl.

* „Zlot orłów – Spotkanie przy źródle” – pod takim hasłem poznański dominikanin o. Jan Góra organizuje w lipcu wakacje dla młodzieży z liceum oraz studentów nad brzegami Jeziora Lednickiego.

* Ponad 200 zawodników z całej Polski rywalizowało w Szczecinie na zorganizowanym przez tamtejszych księży salezjanów turnieju piłki nożnej dla dzieci do lat 13. Dla zwycięskiej drużyny zakonnicy ufundowali puchar „Don Bosko Cup 2005”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama