Nowy numer 39/2022 Archiwum

Co o bieganiu mówi Biblia? - odpowiedzi

Sprawdź prawidłowe odpowiedzi w naszym quizie!


QUIZ: Co o bieganiu mówi Biblia?

Odpowiedzi:

1
Scena po zmartwychwstaniu Jezusa. „Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i biegły oznajmić to Jego uczniom” (Mt 28,8). O kim mowa?
O niewiastach, do których przemówił anioł

2
Dokończ fragment z Księgi Izajasza (Iz 40,31): „Ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez...”
zmęczenia

3
W Księdze Liczb (Lb 11,27) czytamy o młodzieńcu, który przybiegł, by przekazać, że „Eldad i Medad wpadli w obozie w uniesienie prorockie”. Komu doniósł te słowa?
Mojżeszowi

4
„Pan zawołał Samuela, a ten odpowiedział: «Oto jestem»” (1 Sm 3,4). Dalej czytamy, jak Samuel biegnie do kogoś... Do kogo?
Do Helego

5
Dokończ wypowiedź św. Pawła. „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary...” (2 Tm 4,7).
ustrzegłem

6
Z której księgi Starego Testamentu pochodzą słowa Oblubienicy zwracającej się w ten sposób do Oblubieńca: „Pociągnij mnie za sobą! Pobiegnijmy! Wprowadź mnie, królu, w twe komnaty!”.
Z Pieśni nad pieśniami

7
„Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali” (1 Kor 9,24). Kto udziela tej rady w swoim Liście do Koryntian?
św. Paweł

8
„Posłuchaj, synu, przyjmij moje słowa, a życie się twoje przedłuży. Poprowadzę cię drogą mądrości, ścieżkami prawości powiodę. Gdy pójdziesz nią – kroki twe będą swobodne, i choćbyś biegł, nie potkniesz się”. Taką obietnicę można znaleźć na kartach...
Starego Testamentu

9
„Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem...” (J 20,4). Co było później?
Drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu.

10
„Biegliście tak wspaniale! Kto przeszkodził wam trwać przy prawdzie?” – pyta św. Paweł w Liście do...
Galatów

11
„Szybsze me dni niźli biegacz” – stwierdza człowiek, o którym Biblia mówi, że żył w ziemi Ur i miał siedmiu synów i trzy córki. O kim mowa?
o Hiobie

12
„Kiedy zakołatał do drzwi wejściowych, nadbiegła dziewczyna imieniem Rode i nasłuchiwała. Poznała głos Piotra i z radości nie otwarła bramy, lecz pobiegła powiedzieć, że Piotr stoi przed bramą” (Dz 12,13-14). Do czyjego domu kołatał Piotr?
Domu Marii, matki Jana, zwanego Markiem

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy