Nowy numer 49/2023 Archiwum

Wzrosty na rynku domen europejskich

Rejestry domen odnotowują wzmożone rejestracje wolnych adresów. Jednym z pionierów w tym zakresie jest EURid.

Wojna na Ukrainie i zwiększająca się inflacja to aktualnie główne problemy europejskiego obszaru gospodarczego. Trwająca przez ponad 2 lata pandemia bardzo mocno wpłynęła na przyspieszone decyzje o przenoszeniu biznesu do Sieci. Dla rynku domenowego to także nowe wyzwania. Rejestry domen odnotowują wzmożone rejestracje wolnych adresów. Jednym z pionierów w tym zakresie jest EURid – rejestr domen europejskich.

Liczba zarejestrowanych domen z rozszerzeniem .eu w ciągu ostatnich 2 lat zwiększyła się o ponad 100.000 przekraczając 3,72 miliona aktywnych nazw domen. 

- Europejski adres, w czasie, gdy wiele firm zwraca szczególną uwagę na rosnące koszty utrzymania, jest idealnym rozwiązaniem dla podmiotów działających na Starym Kontynencie. To adres rozpoznawalny na całym Europejskim Obszarze Gospodarczym. Na jego korzyść przemawia także mocno rozsądna cena, np. w porównaniu z domenami globalnymi, które są minimum 2 razy droższe w przeciętnej ofercie rejestratorów – podkreśla Anna Szulkowska, koordynator klienta biznesowego hurtowni domen HRD.pl.

Rejestr EURid to także niekwestionowany pionier w dbałości o poszanowanie interesu Abonenta domeny. EURid pierwszy wprowadził system APEWS (the Abuse Prevention and Early Warning System) wykrywający rejestracje potencjalnie „podejrzanych” nazw domen. System bada strefę dns nowej domeny, jej ewentualną historię, jeśli ma miejsce ponowna rejestracja nazwy i w przypadku wątpliwości Abonent jest proszony o udokumentowanie swojej tożsamości. Do czasu akceptacji wyjaśnień przez rejestr domen .eu – wstrzymywana jest propagacja nazwy domeny w Sieci a jej status w internetowym WHOIS pokaże „Server Hold”. 

Ostatnio EURid aktywnie angażuje się w rozwój sektora MŚP – oferując ciekawe rozwiązania marketingowe dla rejestratorów promujących domenę .eu wśród mniejszych podmiotów gospodarczych a także nagradzając najbardziej ambitne projekty biznesowe w domenie .eu.

- To wszystko sprawia, iż domeny europejskie to piąte najczęściej wybierane w Europie rozszerzenie – podsumowuje Anna Szulkowska z HRD.pl 

HRD.pl – polska hurtownia domen - jest trzecim największym rejestratorem domen .eu w Polsce. Współpracuje z rejestrem EURid od 2006 roku.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy