Nowy numer 38/2023 Archiwum

Pierwszy akt oskarżenia przeciwko rosyjskiemu żołnierzowi w sprawie o gwałt

Prokuratura ustaliła, że pijany żołnierz wdarł się do budynku w jednej z wiosek i zastrzelił gospodarza. Następnie "kilka razy zgwałcili jego żonę", grożąc jej bronią i przemocą wobec jej dziecka, które znajdowało się obok.

Pierwszy akt oskarżenia przeciw żołnierzowi rosyjskiemu w sprawie o gwałt w czasie wojny został skierowany do sądu w Ukrainie - podała w poniedziałek agencja Ukrinform, powołując się na prokurator generalną Irynę Wenediktową.

Jak poinformowała Wenediktowa na Facebooku, żołnierz został oskarżony o zabójstwo cywila oraz gwałt na jego żonie. Sprawca służył w 239. pułku 90. gwardyjskiej dywizji pancernej rosyjskich sił zbrojnych.

Przeczytaj też: Dramat dzieci w ostrzeliwanych miastach

Prokuratura ustaliła, że w marcu podczas zajmowania przez wojska rosyjskie rejonu (powiatu) browarskiego w obwodzie kijowskim pijany żołnierz wdarł się wraz z kolegą do budynku w jednej z wiosek i zastrzelił gospodarza. Następnie „kilka razy zgwałcili jego żonę”, grożąc jej bronią i przemocą wobec jej dziecka, które znajdowało się obok.

Wenediktowa podkreśliła, że choć oskarżony nie znajduje się obecnie w rękach ukraińskich organów ochrony prawa, to nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast