Nowy numer 25/2022 Archiwum

Skup nieruchomości – czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać?

Sprzedaż nieruchomości prowadzona na własną rękę nie zawsze przebiega sprawnie i bezproblemowo.

Napotkać możemy na wiele różnych trudności, takich jak zadłużenie, nieatrakcyjna lokalizacja posiadłości, konieczność remontu mieszkania czy współwłasność tylko części nieruchomości i niedogadywanie się z innymi współwłaścicielami w kwestii sprzedaży. Alternatywą dla uciążliwego procesu, jakim jest samodzielna sprzedaż nieruchomości, jest skorzystanie z usług, jakie oferuje nam skup nieruchomości. Czym jest i jak funkcjonuje? Pozwól, że rozwiejemy twoje wątpliwości!

Nieruchomości – sprzedaż problematycznych lokali

Sprzedaż nieruchomości może przysporzyć nam wielu problemów, zarówno z pozyskaniem klientów, sprawami administracyjnymi czy też konfliktami interpersonalnymi w przypadku, kiedy sprzedajemy swoją część współdzielonej nieruchomości. Niektóre transakcje wiążą się też z koniecznością dopełnienia wielu formalności, które mogą przytłoczyć niedoświadczonego właściciela mieszkania.

Sprawdź również https://kupujemym.pl/skup-nieruchomosci-z-problemami/

Kiedy jesteśmy właścicielami mieszkania w nieatrakcyjnej dzielnicy czy też mieszkania wymagającego generalnego remontu, sprzedaż nieruchomości jest znacznie trudniejsza. Grono potencjalnych klientów, którzy będą zainteresowani naszym lokalem jest niewielkie i zdarza się, że w przypadku takiej nieruchomości sprzedaż może zająć nawet kilka lat. Stanowi to duży problem, kiedy pilnie potrzebujemy gotówki.

Problematyczna może być też sprzedaż nieruchomości zadłużonej. Wyróżniamy bowiem kilka typów zadłużenia, m.in. komornicze czy spółdzielcze, a każde z nich wiąże się z innymi obowiązkami, zarówno sprzedającego jak i kupującego. Zadłużenie mieszkania może być też przyczyną utraty części zainteresowanych nabywców z powodu braku doświadczenia z takimi transakcjami i obawą przed poniesieniem strat.

A czy wystawienie swojej części nieruchomości na sprzedaż, kiedy jesteśmy tylko jej współwłaścicielami, jest możliwe? Jak najbardziej, ale również może być uciążliwym procesem dla sprzedającego. Musimy mieć na uwadze fakt, że sprzedaż współwłasności nie jest zbyt popularną transakcją ze względu na ograniczenie możliwości inwestycyjnych i znalezienie kupca może zająć nam naprawdę dużo czasu.

Skup nieruchomości – czy skorzystanie z jego usług będzie dla nas odpowiednie?

Skup nieruchomości zajmuje się kupnem mieszkań, domów czy lokali niezależnie od ich stanu, lokalizacji czy sytuacji prawnej. Może być więc naszym dobrym sprzymierzeńcem, jeśli mamy nieruchomości na sprzedaż, które są trudne w sprzedaży i wymagają sporo czasu, by znaleźć na nie potencjalnego klienta.

Coraz częściej możemy natrafić na skup nieruchomości, który oferuje wycenę naszej posiadłości online w przeciągu kilku dni od wysłania zgłoszenia. Dzięki temu sprzedaż nieruchomości może odbyć się w naprawdę niedługim czasie, co jest bez wątpienia bardzo komfortowe dla właściciela. Co więcej, płatność odbywa się natychmiast po zawarciu transakcji, gdyż skupy dysponują odpowiednim kapitałem.

W przypadku, kiedy nie mamy doświadczenia na rynku nieruchomości, skup nieruchomości pomoże nam ze skompletowaniem i wypełnieniem wszystkich niezbędnych dokumentów. Nie musimy więc obawiać się, że nie dopełnimy wymaganych przy sprzedaży mieszkania formalności, co wiązać się może z problemami prawnymi, a nawet nałożeniem kary pieniężnej.

Jest to też bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli nasze nieruchomości na sprzedaż znajdują się w innym mieście i nie mamy możliwości nadzorowania ich sprzedaży. Transakcje ze skupem nieruchomości mogą odbywać się niemal całkowicie online, konieczne jest jedynie podpisanie umowy kupna-sprzedaży u notariusza.

Skup nieruchomości tworzy zespół specjalistów, który przeprowadzi naszą transakcję od początku do końca – zaczynając od wyceny, poprzez pomoc w dopełnieniu formalności, podpisanie umowy i wypłatę należności za nieruchomość. Szczególnie kiedy jesteśmy właścicielami problematycznej nieruchomości, sprzedaż może być naprawdę długotrwała i wyczerpująca. Skorzystanie z usług skupu może być dla nas wówczas zbawienne.

Więcej na https://kupujemym.pl/

Artykuł sponsorowany (om)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama